Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyar autóm van Svájcban (15...

Garbona kérdése:

Magyar autóm van Svájcban (15 éves). Be lehet-e adni svájci autóbontóba vámpapirok nélkül, vagy előtte el kell vámolni? 1 CHF -et fizet a bontó. Mo-n ki lesz jelentve.

Figyelt kérdés

Hello mindenkinek!


Kezdeném az elején. 3 hónapja élek Svájcban (5 évre szól a tartózkodásim) és van egy 15 éves magyar rendszámú autóm (ami 7 éve van nálam). 3 hónappal ezelőtt, mikor elősször átléptem a svájci határt, elmulasztottam bejelenteni az autót (utólag tudtam meg, hogy el kellett volna mennem egy vámhivatalba és bejelentenem ahol azt mondták volna, hogy hajthatom 1 évig Svájcban). A legutóbbi határátlépésnél (németország - svájc 2 napja) a határőr felhivta a figyelmemet egy dokumentummal, hogy 30 napon belül el kell mennyek a vámhivatalba és majd ott elbeszélgetnek velem. Eddig ok semmi gond csak annyi, hogy az autóm rendszáma vázszáma és motorszáma bekerült a svájci rendszerbe.


A bonyodalom most kezdődik. Autóváltás előtt vagyok és egy svájci autókereskedővel már aláirtam a szerződést, hogy az én autómat "beszámitva" (hozzáteszem 1 CHF -ért, csak szeretnék megszabadulni az autótól és ez a legekonomikusabb), kapom a másik autót persze ráfizetéssel. A régi autóm bontásra itéltetett Svájcban, én pedig a rendszámmal meg egyéb dokumentációkkal Magyarországon kijelentem.


Mivel a régi autóm bekerült a svájci rendszerbe (a legutóbbi határátlépéssel), nem-e lesz probléma, hogy én közben "értékesitem" a magyar autómat Svájcban ?


Elég bonyolult, lehet hogy felesleges az aggodalmam, de azért nem szeretnék egy idő után arra ébredni, hogy adócsaással kitoloncolnak.


Előre köszönöm a hozzászólásokat!


Károly



2015. ápr. 3. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már eladtad a régi autódat, még ha csak 1 frankért is, akkor onnantól a kereskedő felelőssége, hogy mit tesz vele, szétszedi, vagy akármi, majd ő elmegy a megfelelő papírokkal a közlekedésügyiekhez. Ebből ugyan nem lesz semmi problémád, csak jól őrízd meg az adásvételi szerződést.
2015. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, azt odaírhattam volna, hogy nem vaktában osztom itt tanácsokat, 4 évig éltem kint, idén januárban jöttem el.
2015. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kössz a gyors megnyugtató válaszod!
2015. ápr. 3. 09:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy mire számithatok most a vámhivatalnál (mivel a határőr elküldött), büntetésre, vagy egy naná-ra?
2015. ápr. 3. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!