Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bontott autó leadása vasba?

Msebi06 kérdése:

Bontott autó leadása vasba?

Figyelt kérdés
Van egy angol autóm, amiből megcsináltam az enyémet. Lebontottam úgy, hogy már csak az alváz maradt (alkatrészeket megtartom), szeretném leadni vasba, de rémlik olyan talán rádióból, hogy megváltoztak mostanában a törvények erre vonatkozóan, de már nem emlékszem pontosan. Meg tudjátok mondani hogyan történik pontosan most ez? Vagy csak elviszem leadom kapok zsét és kész?

2014. dec. 29. 09:11
 1/6 anonim válasza:
Szerintem ha nincs már benne veszélyes hulladéknak minősülő anyag csak a vas akkor simán átveszik a méh ben.
2014. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dörmögő ***** válasza:
Neveden van a kocsi? Ha igen akkor azt először ki kell véglegesen vonatni a forgalomból. Azt meg csak bontós tudja megcsinálni. Legalábbis ezt beszélik.
2014. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Angol autóval nem kell csinálnod semmit. Egyszerűen beviszed a vastelepre és lemez árban átveszik. Annyi még, hogy a személyes adataidat (nem az autóét!) felviszik számítógépre.
2014. dec. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bontósnak ez már nemigen kell, úgyhogy mehet a vasba.
2014. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, néhány éve semmit sem akartak átvenni. Azt mondták, magánszemély nem adhat le vasat. Ez már változott?
2014. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyáron vittünk vasat, akkor kérték a személyes adatokat és ennyi. Meg a hét minden napjára van egy konténer, ahol 1 hétig kell állnia a vasnak, utána mehet hátra a többihez. Akkor simán elviszem leadni, köszi szépen. Papírjai nincsenek a kocsinak, ki van vonva, csak adásvételim van hozzá.
2014. dec. 30. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!