Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » FIZIKA SZAKOSOK, lehetek-e...

FIZIKA SZAKOSOK, lehetek-e így fizika tanár vagy fizika szakirányos? ESETLEG FÖLDRAJZOS?

Figyelt kérdés
Színtévesztő vagyok.A hallásom sem tökéletes, de ez korrigálható. A színtévesztés során az árnyalatokat tévesztem. Például a földrajz atlaszon jelzett színek alapján nem tudom elemezni az adott dolgot;pl nem látom, hogy Magyarország egyik megyéjének a színárnyalata a jelmagyarázatban melyik szín, mert nagyon hasonlít egy másik megye színéhez. NEM AZ ÉRDEKEL, HOGY VAN E SZŰRÉS FELVÉTELI ELŐTT? HANEM AZ HOGY ÉN TUDNÁM-E ÍGY A MAXOT NYÚJTANI KÍSÉRLETEK ESETÉBEN IS.

2014. okt. 10. 15:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy kis helyesírási hiba becsúszott.
2014. okt. 10. 15:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Te is pontosan tudod a valaszt, hogy ilyen szintevesztessel alkalmatlan vagy tanarnak. Ha raadasul a hallasod sem jo, hogy fogsz egy zsibongo osztalyban szot erteni a diakokkal? A hallokeszulek ebben az esetben nem sokat segit...


A foldrajzhoz a szinek ismerete elengedhetetlen, ha nem ismered fel az egyes kozeteket, a terkepet nem tudod olvasni, szerinted tenyleg alkalmas vagy erre a palyara?

2014. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fizika szakos képzésben szerintem ez nem okozna áthidalhatatlan problémát, leginkább az optika laborokon, meg spektroszkópiai laborgyakorlatokon okozna gondot, de szerintem nem utasítana el az egyetem emiatt. Kérdés, hogy a konkrét tanári praxis alatt mennyire okozhat problémát. Kérdezd az egyetemek képviselőit erről! Most kicsit nehéz kérdés, hogy konkréten ki tudna erre válaszolni egy egyetemen, de gondolkozom rajta.
2014. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Napfonat válasza:
Földrajz szakon sem kizáró ok, bár kérdés, hogy hány színt tévesztesz össze például, és milyen gyakran? Csak 2 színt tévesztesz össze egymással, vagy összetettebb a helyzet? Mindig, vagy csak alkalmanként? (Ismerek olyan színtévesztőt, aki néha eltalálja a kérdéses színt)
2014. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az az igazság, hogy valóban nem látom így értelmét, mert nem tudnék tudományos szakemberként pl. színek alapján főleg inkább az árnyalatok alapján elemezni. Fizikában fénytan is van stb. Vegyészet is kizárva. Hiába van oda írva az oldat neve a palackra,ha nem tudom, hogy annak milyen színűnek kell lennie, könnyen átverhetnek. Ugyanis ha valaki átcserélné a címkét, azt hinném hogy az van benne ami rá van írva, de aki tudja a színét nem csapható be. AMÚGY JOGSIM VAN AZ ALAPSZÍNEKKEL NINCS BAJOM, TÁBLÁKAT ÉSZREVESZEM, S A LÁMPÁT IS JÓL LÁTOM. Ja és a mérnöki is kizárva, ott is vannak színek. Tudom, hogy rosszul döntenék emiatt bizonyos árnyalati dolgokban.
2014. okt. 10. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Első körben tanári pályáról beszélsz, most meg a kutatói munkáról.


"...nem látom így értelmét, mert nem tudnék tudományos szakemberként pl. színek alapján főleg inkább az árnyalatok alapján elemezni."


Nem olyan rossz a helyzet, mert tipikusan nem ezt csinálja egy fizikus. Ha mondjuk elméleti fizikus leszel, akkor ez pl. édes mindegy (ellenben nagyon komoly matekos affinitás kell), csak el kell végezni persze egy fizikus szakot, de azt sem látom reménytelennek ezt fontos hangsúlyozni.

2014. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudnád így teljes mértékben csinálni a szakmádat.

Nekem több egyetemi tanárom is tévesztő volt, és az egyik vegyész és biofizika oktatóm már 4-es kategóriás volt, szóval ő már szinte mindent tévesztett, mindennel, és mégis tudományos pályát tudott befutni.


Nem csak szín táblázat létezik, hanem különböző fekete fehér, vagy rajzolati, vagy karc táblák is.


Tudsz maxot nyújtani as kísérleteknél!


Ha csak ennyi az "akadály", akkor nyugodtan belevághatsz.


(milyen iskolában szeretnél tanár lenni egyébként?- mindegyikben lehetsz így is)

2014. okt. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érdekes ez kedves utolsó. Az a baj, hogy nem tudok így bízni magamban. Egy szakmát ellehet sajátítani, de abban szeretném a legjobbat nyújtani. Ami nagyon fontos, az hogy én nem gazdag ember akarok lenni. Nekem elég, ha a legalapvetőbbek megvannak, csak tudjak élni. Nekem, ha 70 ezret adnak, annak is örülök, csak tudjak a szakmában mindent és szeressem. De az az igazság, hogy az elektromosságnál is bajban lennék. ÚGY DÖNTÖTTEM HAGYOM EZEKET A SZAKMÁKAT, majd valamilyen okj-s tanfolyamot elvégzek, amire alkalmas vagyok. Végül is bármilyen munkát vállalok,még a közmunkát is, ha nincs más. KÖSZÖNÖM NEKTEK.
2014. okt. 11. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!