Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megelőztem egy egyenesen...

Megelőztem egy egyenesen haladó buszt kanyarodó sávból.3 percrel később a buszvezető lefényképezett a mobiljával. És mutogatta hogy csinált képet. :-D ezzel mire megy?

Figyelt kérdés
2014. szept. 24. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Talán azért mert kanyarodó sávból nem előzhetsz, mert onnan csak kanyarodhatsz a tábla utasítása szerint.
2014. szept. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a KRESZt nem ismerem. Arra vagyok kíváncsi hogy mire megy ezzel...
2014. szept. 24. 20:44
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Ha van rendőr ismerőse (ami buszsofőröknél előfordul), akkor eljárás indulhat ellened, ugyanúgy mintha egy térfigyelő vette volna fel.
2014. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Feljelenthet.

Komolyan kell venni, mert ha miattad hirtelen fékezett - balesetet szenvedett egy utas, akkor per lesz belőle.

Kár, hogy nincs fedélzeti kamerája, vagy ha van, akkor az, erre nem használható, pedig jó lenne észbekapni, hogy nem vágunk be, olyan jármű elé, ami nehezebben fékez.

Amúgy egy kérdés: aki a buszon van, ő nem siet? Sosem értettem, hogy egy ember, csak akkor siethet, ha motorja, vagy személygépkocsija van. Ha meg, tömegközlekedik, akkor bezzeg, rengeteg ideje van... .

2014. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó az előzés túlzás állt a sor és besoroltam elé.. A busz a megállóban állt mikor meglátta hogy be akarok menni elé akkor még gyorsan elindult... Hozzáteszem indexelés nélkül.. Tehát hirtelen fékezés kízárva max 5km/hval történt..


Ahhoz meg hogy a tömegközlekedők is sietnek csak annyit hogy én nem állok meg 500 méterenként fel tartani az egész sort..

2014. szept. 25. 09:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Önmagában semmire nem megy vele, de ha korábban elkövettél a busz sérelmére közúti veszélyeztetést, akkor az azonosításban segít a kép. Márpedig ha a veszélyeztetésre vannak tanúi a buszvezetőnek, akkor abból igen kellemetlen ügy kerekedhet ilyenkor.


A tömegközlekedésről meg annyit, hogy megnézném, mekkora dugók lennének az utakon, ha nem volna tömegközlekedés. Nem az lenne a bajod, hogy feltart néha a busz, hiszen eleve alig tudnál haladni.

2014. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nincs semmi bajom a tömegközlekedéssel félre ne érts. Értem én a lényegét és tök jó hogy van.. Hozzáteszem kiváncsi vagyok mire fognak itthon menni ezek a telekocsis appok.. mert ha beindulnak akkor jócskán csappanna a bkv bevétele.


Visszatérve a témához, semmi veszélyes nem volt ebben.. általában normálisan vezeket csak most siettem haza. és így megelőztem az üllőin egy csomó autót amit feltartott a busz meg a buszt is..

2014. szept. 25. 11:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!