Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ma kaptam idéglenes személyit...

Ma kaptam idéglenes személyit mert elhagytam szept.8 svájcba kell mennem dolgozni. Ezzel utazhatok repüllőn. Vonaton?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Turista célú beutazás: A magyar állampolgárok érvényes útlevéllel vagy érvényes személyi igazolvánnyal utazhatnak be Svájc területére és turizmus vagy látogatás céljából 90 napig tartózkodhatnak az országban külön engedély nélkül. Az utazáshoz javasolt az új típusú, kártyaformájú személyi igazolvány vagy útlevél használata.


Ennyit ír a konzuli szolgálat.


Viszont szintén hivatalos oldalról idézek:

A személyi igazolvánnyal történő utazás joga az összes forgalomban lévő személyi igazolvány típussal, azaz


- az 1991. április 1-je előtt kiállított személyi igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel),


- az 1991. április 1-je után kiállított személyi igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel),


- a 2000. január 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, műanyag), illetve


- a 2000. január 1-jét követően kiállított ideiglenes személyazonosító igazolvánnyal is gyakorolható.

2014. aug. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
akkor utazhatok?
2014. aug. 29. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Elméletileg utazhatsz, bár hiába a szabályozás, ha visszafordítanak a határról! 8.-áig akár egy útlevél is simán elkészül, és akkor biztosan nem lesz félnivalód.
2014. aug. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!