Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csütörtök éjjel elhagytam a...

Csütörtök éjjel elhagytam a pénztárcám (minden irattal). Ti ha találnátok egy pénztárcát, hogy juttatnátok vissza a tulajdonosnak?

Figyelt kérdés
Csak mert ez ugye már 2 napja volt h elvesztettem, és én ha találnék egy tárcát akkor FB-on megkeresném az illetőt és irnék neki üzenetet, tehát nem tartana napokig még visszaszolgáltatom, de lehet más nem így gondolkodik. Főleg, hogy hétvége + Karácsony is most lesz. Meddig várjak vele , mikor csináltassak új iratokat?
2013. dec. 21. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok FB-on, tehát ott nem keresnélek.

A pénzt lehet megtartanám, attól függ (nálam is jön a karácsony).

Az irataidat leadnám valami hivatalban.

2013. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kovpet ***** válasza:

Fészbúk, persze :))

Kovács József, nyolcszázötvenkilenc találat, majd írogatok :)


Ha lenne szám, akkor felhívnám. Ha lenne cím és nincs messze, akkor elvinném. Ha messze lenne, akkor írnék neki levelet. Vagy bevinném a rendőrségre.


De ha elvesztetted, akkor ne szórakozz, jelentsd be a rendőröknél és vetess fel jegyzőkönyvet. Ha visszaélnek vele, akkor ezzel bizonyítod, hogy nem te voltál.

2013. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Értem. Igazatok van. De az én nevemmel kb 5 találat van a Facebookon, nem nehéz megtalálni. Messze is lakok a helytől ahol elvesztettem (vagy ellopták) úgyhogy nemhinném, hogy elhozzák idáig. Telefonszámom nem volt benne.


Hétfőn megyek a rendrőségre, de akkor várok januárig, hátha meglesz, ha nem akkor megyek és csináltatok újat.

2013. dec. 21. 15:06
 4/16 A kérdező kommentje:
És milyen hivatalban adnád le? Önkormányzat, Rendőrség esetleg Bank??
2013. dec. 21. 15:09
 5/16 anonim ***** válasza:

igen, rendőrség, polgármesteri hivatal, ilyesmi helyeken.

De ha pénz is van benne, akkor abból lehet vennék borítékot, és feladnám a lakcímkártyán szereplő címre.

2013. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 kovpet ***** válasza:

Bank? Nyugtass meg, hogy nagyon fiatal vagy még.

A bankok sima magánvállalkozások. Mint XY Bt, csak nagyobb.

2013. dec. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kovpet ***** válasza:

Most látom: "Hétfőn megyek a rendrőségre"


Szerintem már így is el vagy késve, azonnal kellene menned és jegyzőkönyvbe vetetni főleg, ha lehet, hogy ellopták.

Kínos lesz, ha alapítanak vele egy céget vagy hitelt vesznek fel vele...

2013. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, azért gondoltam a Bankra, mert van benne bankkártya (OTP) és ha azt visszaadják akkor a bank az szól nekem, hogy náluk van.

Hogyan tudnának visszaélni vele? Mint mondtam 22 éves vagyok, nem hiszem, hogy pár adattal ezt el lehet játszani...

2013. dec. 21. 15:34
 9/16 kovpet ***** válasza:

Írtam két lehetőséget. Nyilván nem a zsebes fog céget alapítani a nevedben, de eladhatja azoknak, akik ezzel foglalkoznak. Iparág épült az ÁFA-csalásra, olvass a NAV-botrányról, most minden azzal van tele.


Aztán persze lehet, hogy szó sincs ilyesmiről és visszakapod az irataid, de akkor is max egy órát buksz a zsarukkal. A bírósági tárgyalótermekben ez több lesz, ha pont beszívod...


Ilyen esetben azonnal kell cselekedni.

De te tudod, ha szeretsz kockázatosan élni, hát legyen :)

2013. dec. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A bankkártya a banké, az irataid nem. Egyébként sem fog senki emiatt még külön sorban is állni munkaidőben. Ha a lakcímed benne van, akkor esetleg viszontláthatod az irataidat, de ha volt benne pénz, arra valsz keresztet vethetsz. A rendőrségre viszont sürgősen menj el, új személyit csináltatni jóval olcsóbb, mint amit az esetlegesen elkövetett visszaélésekkel bukhatsz.
2013. dec. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!