Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csütörtök éjjel elhagytam a...

Csütörtök éjjel elhagytam a pénztárcám (minden irattal). Ti ha találnátok egy pénztárcát, hogy juttatnátok vissza a tulajdonosnak?

Figyelt kérdés
Csak mert ez ugye már 2 napja volt h elvesztettem, és én ha találnék egy tárcát akkor FB-on megkeresném az illetőt és irnék neki üzenetet, tehát nem tartana napokig még visszaszolgáltatom, de lehet más nem így gondolkodik. Főleg, hogy hétvége + Karácsony is most lesz. Meddig várjak vele , mikor csináltassak új iratokat?
2013. dec. 21. 11:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Tudom, de nyilván nem fogják kidobni az irataimat.


De igazatok van, minél előbb jelentést teszek.

2013. dec. 21. 16:24
 12/16 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudnának visszaélni vele? Mint mondtam 22 éves vagyok, nem hiszem, hogy pár adattal ezt el lehet játszani..."

"Tudom, de nyilván nem fogják kidobni az irataimat. "


Húú de naiv vagy, kérdező :) Azzal a pár adattal, ami az irattárcádban volt, akár százmilliós nagyságrendű károkat is lehet okozni (amiből legfeljebb csak néhány millió a csaló haszna, de a kár mértéke őt nem fogja érdekelni). Viszont rajtad behajthatják, legrosszabb esetben. Száz millát pedig nem tudom mikorra tudnál törleszteni, de gyanítom, hogy nem idén vagy jövőre.


Azt pedig, hogy nem dobják ki, ne vegyél rá mérget. Háromból kétszer nekem nem lettek meg az irataim. Igaz, a harmadik elvesztésem is már több mint 10 éve történt, de aligha hiszem, hogy azóta becsületesebbek lennének az emberek.

2013. dec. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Igen, azóta belegondoltam, ugyhogy még ma elmegyek feljelenteni.


A bankra gondoltam, hogy nem dobják ki az irataimat, a megtaláló tudom, hogy nem feltétlenül rendes ember :/

2013. dec. 21. 17:27
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Hm, vicces, fél éve válaszoltam erre a kérdésre, aztán pár hónappal később én is elvesztettem az irattárcámat. Egy srác megtalálta, bejelölt fészen. Én meg nem láttam, mert nem járok oda. Erre a guglival kihalászott valami 1000 éves önéletrajzot, amiben benne volt a telefonszámom. Felhívott, és mondta, hova mehetek a tárcámért. Még a pénz is benne volt! Kapott egy üveg bubist a fáradozásáért. :)

A hívást 3 nappal az elvesztés után kaptam.


Kérdező, Veled mi történt, meglett a cucc?

2014. júl. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
0%

Ha megtalálnám a pénztárcádat, kivenném a suseszt azt elverném a McDonald's -ban, az iratokat szét szórnám de úgy hogy az irat tartódat megtartaná. A bankkártyádat bedugnám a gépbe elba..nám a kódot 3xor hogy nyelje be... Majd mondanék egy imár hogy a. büdősk...a szájbaba...tt any..at te mocs.k g... Majd ezek után visszaküldeném postán az üres igazolványtartó tokot.


Pontosan úgy ahogy velem tette valami jóindulatú Köcs..g f....pó. De én a tokod mellé még küldenék karácsonyi meglepetés csomagot.. persze a te pénzedből :) és oda írnám boldog karácsonyt.. utóirat: az okmányokat majd küldik a szervek akikhez leadták talált igazolványként

2014. dec. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
0%
Ja... az ima természetesen az ATM-nek :)
2014. dec. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!