Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány kódok (? )

KisTraktoros kérdése:

Jogosítvány kódok (? )

Figyelt kérdés

Jogosítványom már régóta van és egyre jobban érdekel 2 db kód a kategóriák mellett.

Az egyik:

K kategória 186-os kód.

Megnéztem a jelentését, de nem vagyok biztos benne. Úgy értelmeztem hogy lassú járművel (minden piros rendszámos gép -tudtommal-) húzhatok akár mekkora pótkocsit csak a lassú jármű papírjain a megengedettnél nem nagyobbat, tehát nincs meghatározva hogy csak könnyű pótkocsi vagy 1db nehéz pótkocsi, stb.


A másik:

T kategória 185-ös kód.

A jelentését szintén megnéztem, mezőgazdasági vontató könnyű pótkocsival. Egy kérdésem lenne itt, mezőgazdasági vontató csak fekete rendszámos lehet, vagy lehet piros is?


Válaszotokat előre is köszönöm.



2014. ápr. 19. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyira felesleges ezen agyalnod!


„K” kategória

– kerti traktor

– állati erővel vont jármű


„T” kategória

– mezőgazdasági vontató (mezőgazdasági és erdészeti traktor) és két nehéz pótkocsi

– lassú jármű és pótkocsi

– kerti traktor

– állati erővel vont jármű hajtására


A K-nál a 186-os kód megengedi a lassú járművek vezetését, de ezt csak azért kaptad meg, mert megkaptad a T kategóriát is, amiben eleve benne van a lassú jármű.

A T feljogosít a lassú járművek (piros rendszám) vezetésére. Viszont a 185-ös kóddal csak könnyű pótkocsit vontathatsz. Ha nem lenne ez a kód, akkor vihetnél 2 db nehéz pótkocsit.

2014. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit még elfelejtettem:

Természetesen a T és K automatikusan jár a megszerzett B kategóriához, ezért is van benne a korlátozás a könnyű pótkocsira.

Gondolom neked is így lett beírva ez a két plusz kategória.

2014. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A K és T mellől akkor tűnik el a korlátozás, ha megszerzed vagy egy T tanfolyam keretein belül a T-t (korlátozás nélkül), vagy a CE kategóriát, ez is kiüti a korlátozást.
2014. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!