Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Volt már problémátok babakocsi...

Volt már problémátok babakocsizás közben biciklissel, autóssal?

Figyelt kérdés
A házunk előtt megy egy főútvonal, ami 2szer 3 sávos és középen sín megy. A gyalogos átkelő főleg a síneknél rettenetes állapotban van, a bicikli út viszont szépen simára fel lett újítva. Be vallom a zebrán a biciklis úton szoktam tolni a babakocsit, de figyelek a biciklisekre, előre engedem őket meg minden, de minden második nap akad aki beszól. Csak a zebrán használom az ő útjukat, utána már nem napi kétszer kb. 1-1 percig amíg átmegyek meg vissza jövök a boltból. Tényleg ennyire zavarom őket? Terhesség előtt én is bicikliztem nagyon sokat, tudom, hogy zavaró vagyok, de ennyire, hogy káromkodva lehet csak mellettem elmenni. Jaaa és amúgy próbáltam szlalomban (kátyúkat kikerülve) át kelni a gyalogátkelőn, aminek az lett a vége hogy az első kerék elakadt a villamos meg csillingelt hogy húzzak már arrébb mert nem értem át a zöldön teljesen. Amikor átértem ott a járdán zokogva hívtam fel a férjem, mert azt hittem meghalunk.
2014. márc. 29. 15:54
 1/10 anonim válasza:
Hát ez ügyben nehéz állást foglalni. A bicikiúttal az a baj, némely biciklis gyorsan megy és nem tudja te figyelsz e rá vagy sem. Veszélyes szitu, azért szól be, mert nem akarna egy babakocsiba csattanni. Viszont ha ennyire gáz a zebra, hogy elakadhatsz, hát nem tudom. Nincs a közelben másik gyalogosátjáró amit tudnál használni?Nem tudom én mit csinálnék, azt tudom, hogy a bicikliút veszélyes hely .
2014. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A mi házunk előtt útkereszteződés van, az egyik zebrás átkelőnél a biciklisávnál nincs padka, a gyalogos részen viszont van. 2x2 sávos út, középen járdaszigettel. Én a babakocsi + két gyerekkel a biciklisávban szoktam átmenni, de szerencsére még soha senki nem szólt érte.
2014. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Menj a bicikliúton, de ha egyszer neked megy egy biciklis, egy szavad sem lehet.
2014. márc. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A világ végén van egy másik zebra, az is rossz minőségű, de ha ott megyek át akkor meg a bolthoz nem tudok sehogy átmenni, mert ott meg egy felüljárón lehet átmenni a bolthoz.
2014. márc. 29. 16:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha meg elüt a villamos akkor főleg nem lesz egy szavam sem. 3 hónapos amúgy a fiam, és már a mozest lecseréltem hordozóra, mert a mózesben föl-le ütődött a fej annyira rossz az a hülye zebra , a hordozóban most varrtam neki "fejkitámasztót" így legalább nem annyira ütődik a feje.
2014. márc. 29. 16:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Amikor 2-3 babakocsis anyuka nem fér el egymás mellett a szűk járdán, ezért lemennek az úttestre, és ott tologatják a babakocsit, mert ott tudnak csak egymás mellett haladva trécselni.

Eközben pedig elfoglalják a sáv 3/4-t. Mivel azt hiszik, hogy a babakocsi sérthetetlenné teszi őket, és bármit szabad. És ha rádudálok, még nekik áll feljebb, az út kellős közepén haladva!



Jaj, bocsánat, nem is ez volt a kérdés.

2014. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én vagyok a beszólogató biciklis. Hogy miért szólok be?


1. Féltem a gyermeked testi épségét. Ha egy bringás 20-30-as tempóban belecsattan a picibe, abból ő rosszul fog kijönni.


2. Féltem a te testi épségedet. Ha a gyerekre koncentrálva kilépsz elém, jöjjek bármilyen óvatosan, az bizony fájni fog neked.


3. Féltem a saját testi épségemet. Bármilyen hirtelen mozdulatodból lehet bukás.


4. Mindeközben NEM tudom, hogy te csak figyelmetlenségből vagy tudatosan használod a bringautat és tisztábam vagy-e ennek kockázataival.

2014. márc. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:

Volt. Főleg autósokkal, akik azt hiszik, csak az övék a közút.

Kerékpárosként pedig úgy vagyok vele, hogy bár engem is idegesít a sok keróúton kolbászoló gyalogos, de a babakocsi szent és sérthetetlen. Tapasztalatból tudom, mennyire nem egyszerű azzal közlekedni és milyen érzékeny a rakománya, tehát nem fogok beszólogatni, inkább smi tőlem telik, azt megteszem a védelme érdekében.

2014. márc. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kerékpáros vagyok, vigyázok a babakocsisokra, és ha a kerékpárút közepén mennek, akkor is előzékeny vagyok. Szerintem meg lehet ezt oldani ocsmány káromkodás nélkül is, viszont beszólásra számítani kell, mert az általános tapasztalat az, hogy egyszerűen a gyalog nem ismeri a kerékpárút fogalmát, és járdaként használja. Bevallom, én is odaszólok, mert később ugyanezek a babakocsis kismamák fogják a kétéves taposós gyereket a kerékpárúton sétáltatni, amitől tényleg a frász kitör.

A babakocsis amúgy is vörös posztó sokak szemében, mivel egy esetleges balesetből csak a gyerek fog rosszul kijönni, és tök minden, hogy ki lesz jogilag a hibás, senki sem szeretne úgy lefeküdni este, hogy na, csak sikerült egy néhány hónapos gyereket megnyomorítani.


Hozzáteszem, ez sokkal kevésbé a kismama és a biciklis hibája, inkább a hülye tendenciáé, hogy a gyalogosok és a kerékpárosok is a járdán menjenek. Előbb-utóbb csak rájönnek, hogy a bicikli helye az úttesten van, nem a kétéves taposós kisgyerekek mellett.


A babakocsid elbírod? A kátyús dologra megoldás lehet, hogy átemeled azon a szakaszon. Nyilván ez egy kényszermegoldás és az útkezelőt minősíti, de elkerülheted az ilyen szitukat, ráadásul ha látja más, hogy ez a megoldás azon a zebrán, akkor tesznek valamit az ügy érdekében. Végső megoldásként jöhet a kendő vagy a kenguru :-)

2014. márc. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy bringások is írtak, és autósok is! Nagyon köszönöm nektek! Próbálkoztam kendővel utálja a fiam, pedig vettünk 3 féle kendőt is, de valahogy nem jött be neki, a másik probléma a kendővel, hogy nem tudok vele bevásásrolni, viszem elöl a 7kg gyereket, hátul a kendő miatt hátizsákot nem tudok felvenni, a két kezemből eggyel fogom azért a gyereket nehogy ki potyogjon a kendőből. Én leszek a legboldogabb mikor végre lecserélhetem ezt a nagy batár járgányt (babakocsi) egy kis esernyő kocsira, mert ezt nem bírom el, se lépcsőn, se bkv-n nem bírok vele egyedül utazni. Nem Budapest barát ez a kocsi, de ilyet kaptunk kölcsön ennek kell örülni. (alapból sem bírom felemelni a kocsit, de ha be is vásárolok és alul ott a sokk cucc akkor főleg nem bírom el, de alapból sem bírom felemelni nagy is-nehéz is) Értem, hogy összetett a probléma, és aki beszól nem elsősorban "rám" haragszik ha nem az ilyen összes szitura. Mint már mondtam én is bringáztam elég sokat, tudom, hogy sok gyalogos, babakocsis, banyarobogós (húzható bevásárló zsák), rohangáló gyerekek stb. a bringa út közepén bóklásznak. De nem tudom, hogyan tudnám a bringások "értésére adni", hogy igen látlak titeket, igen tudom hogy ez a ti utatok, de kérlek értsétek meg, hogy valahogy muszáj átmennem egyik oldalról a másikra. Sok helyen úgy van a bringa út felfestve, hogy babakocsi út is, (sajnos előttünk nem), de azért ezt is tudhatnák a bringások, hogy időnként mint "én" a babakocsit toló zavaró tényező fel-fel bukanhatok szabályosan is a bringaúton.
2014. márc. 30. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!