Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Életem első 1 óra vezetése?

Életem első 1 óra vezetése?

Figyelt kérdés

Ma voltam előszőr forgalmin, előtte a párommal talán 3-szor vezettem 15 percet, elég szakadozva :D

Ma valami isteni volt az oktatóval (diesel) hát igen más mint a benzin, sokkal könnyebb volt minden és nagyon jól éreztem magam. Egyszer se fulladtam le, és mindent meg tudtam csinálni amit mondott. Még egy "üres" zsákutcába is kimentünk fél óra rutinpálya után. :) Talán még is van tehetségem a vezetéshez? rettegtem, hogy nem nekem találták ki pedig imádom a kihívásokat. Nektek, hogy ment az 1.óra?


2014. márc. 21. 10:58
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:

hogy van e tehetséged ebből nem lehet megmondani,minden esetre az már rossz jel hogy benzinessel lefulladozol.


az első óra már nem tudom hogy ment,azt sem hogy mit is csináltunk első órán a rutinon.

azt tudom hogy legutálatosabb volt számomra az emelkedőn való indulás,mikor már a jogsi megvolt még akkor is féltem tőle.

ma már játszva megy kézifékezés nélkül is.

2014. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az jó ha így állsz hozzá hogy tök jó volt már az első óra is, legalább nem fogsz stresszelni azon hogy megint lefulladtam úristen. Azt majd megtanulod akkor ha olyan autóval mész, addig ne is gondolj rá.
2014. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 egySanyi ***** válasza:
1 órából még ne nagyon vonj le hosszútávú következtetéseket meg az oktató csak nem olyan béna, hogy már az első órán cseszegessen. Majd nézd meg a vizsga előtt pár órával, amikor közli hogy a mai napon háromszor buktunk volna.
2014. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én benzinesen tanultam. Kb 10 percet 'szerencsétlenkedtem' mire sikerült szépen elindulnom. Párszor első órán is lefulladtam,de az oktatóm azt mondja,hogy nyugi ez természetes.

Nekem voltak elég nagy hullámvölgyeim. Néha hibavonal nélkül levezettem akár két órát is,de volt,hogy 10 perc alatt sikerült annyi hibát összeszednem ami tuti bukás lett volna. Első óra után már én vittem haza magam.


De szerintem is jó,hogy ha így tetszik a vezetés,de első óra után tényleg nem sokat lehet levonni. Van akinek nehezebben indul és nagyon jól ráérez és ez fordítva is lehet. Jól indul,de meg is akad egy bizonyos szinten. Lesz majd ami jobban megy meg lesz ami kevésbé. Minden esetre balesetmentes közlekedést kívánok :-)

2014. márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató kommenteket. :) Ma volt a 3. órám, hát nagyon nehéz :( Ma kicsit el vagyok kenődve, mert rendesen belvárosban mászkeráltunk (Győr) Szerencsére egyszer se fulladtam le, de persze sokszor segített az oktató. Nagyon nehéz amikor egyszerre váltok nézek mindenhova tekerem a kormányt meg indexelek. Nah az index az meg külön vicc... amikor belököm és vissza akarom lökni folyton túlnyomom és "átmegy" a másik oldalra...az oktató, meg persze megszid folyamat. Nagyon stresszelős vagyok sajnos, nem sajnos. Kicsit most rossz érzés, de remélem majd idővel jobban belejövök...
2014. ápr. 1. 10:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Belefogsz jönni, ez még csak a harmadik óra :D

Amúgy érdekes mód én is győri vagyok, és az itteni belvárosi közlekedés azért még elég lájtos a budapestihez képest. Persze az sem mindegy hogy ismered-e a környéket vagy csak most ismerkedsz vele. De fura volt belecsöppenni a budapesti közlekedésbe még úgy is hogy több mint egy éve van jogsim. Nem szívesen mentem ott, az utak miatt, a nagyobb átlagtempó meg a sok furakodó bunkó miatt.

2014. ápr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pethez képest jóval lájtossabb az tuti, de Pápa, meg Komárom gyengusz Győrhöz képest, hát nem egyszerű az tuti. Pestre szerintem csak jó pár év rutin után mernék felmenni, úgy, hogy én vezetek :D
2014. ápr. 1. 12:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne legyél elkenődve, én már jóval több,mint 20 óra után is csináltam olyan hibákat,mintha még soha nem vezettem volna. Elég nagy hullámvölgyeim voltak. A 25. óra körül már legszívesebben elküldött volna vizsgázni az oktató, a 30.valahanyadik után meg úgy fogta a fejét és üvöltött.


Már meg van a jogsim,de mivel 17 vagyok nincs saját kocsim,így legtöbbszőr apa velem van ha vezetek,de párszor elkelt már a segítsége. Én egy kis városban tanultam vezetni (pár forgalom van meg 1-2 két sávos út,lámpa sincs túl sok) és ahogy meg jött a jogsim rá 3.napra mentünk fel Pestre,nem volt olyan vészes ,mint gondoltam,de azért fura volt. Villamossal se találkoztam még soha (mármint úgy,hogy vezetek) Pesten meg jópárral,meg eléggé lendületesen kellett ott vezetnem,lámpáknál nem 'bénázhattam'hanem haladnom kellet.. de szerintem sokat segített az,hogy felmentünk..na meg az,hogy csak oda is majd 300km-ert levezettem, autópályán,szóval ne aggódj a pesti vezetés miatt sem,ha én túléltem akkor mindenki :)


Az oktatási órákon pedig szerintem se stresszelj,mert sokat rontasz vele a teljesítményeden. Én mindig arra gondoltam,hogy nyugi van,figyeljek csak a forgalomra és minden rendben lesz, na meg az is elég nyugtató volt,hogy az oktató lábánál ott volt a fékpedél. Apa lába alól kicsit hiányoltam az elején,de már megszoktam és jó így :)


Kitartás és balesetmentes közlekedést.

2014. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Vezetésközben igazából jól érzem magam, csak zavar, hogy ennyire kis kezdő vagyok és már a 3 sávos körforgalmakba visz az oktató...

Nagyon hiányolom a rutin pályát, anno 10 órát ott töltöttek a tanulók és volt idejük megismerni megtanulni az autó használatát és kint a forgalomba nem kellet a rohadt indexel sem bajlódniuk...és ilyen kis apró dolog tud kiborítani, meg amikor 6-szorra is nyomom a gázt kuplungozásnál és az oktatónak forr az agyvize, sajnos egyszerüen arra már nem tudok figyelni a többi 5 dolog mellett, de remélem holnap jobban megy bár úgy búcsúzott az oktató, legközelebb nehezebb lesz... agyaltam, agyaltam míg nem rájöttem, hogy tuti parkolás, nah holnap jobban el leszek szerintem kenődve mint ez előzőnél. Nah de hétvégén párom autóját fogom vezeti elhagyatott erdős utakon az 100% amig nem tudok rendesen váltani és indexelni

2014. ápr. 2. 14:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, parkolni a Bécsi úti rutinpályán fogtok nyugalomban. Engem oda vitt ki az oktató, vagy két-háromszor is talán. Nem lesz sürgető forgalom, ha érzed az autót laza ügy lesz ;)
2014. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!