Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez esetben megbüntetnek a...

Ez esetben megbüntetnek a vonaton?

Figyelt kérdés
nem vagyok nagy vonatos, több éve volt hogy utoljára utaztam így. megnéztem vonatkoznak rám még egy olyan hogy 26 éven aluliaknak kedvezmény 33%os jegy péntek 10órától vasárnap éjfélig. bocs ha túl egyértelmű kérdés de azért rákérdezek hogy ha én pénteken 10 óra előtti induló vonatra veszek ilyen jegyet megbüntet az ellenőr?
2014. márc. 10. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy annyira szigorúan veszik, most úgyse fogja azt csinálni az ellenör hogy megnézi hány óra, 10 elött hány percel indul a vonat?
2014. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
7:58as a legközelebbi, a következő 15:58...
2014. márc. 10. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Természetesen ez szabálytalan és megbüntethet, hiszen szándékosan nem a kedvezmény időtartama alatt utazol a kedvezményes jeggyel. Nem ismerem ilyen mélységben a menetrendet, de előfordulhat, hogy valahol hétvégén egyáltalán nincs is vonatközlekedés, csak hétköznap, ez esetben sem vehető igénybe ez a kedvezmény.


Ha arról lenne szó, hogy vasárnap késik a vonat, akár csatlakozást is lekésve, akkor valószínűleg befejezheted az utazást a következő megfelelő vonattal, akkor is, ha ez már vasárnap éjfél után van.

2014. márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3./ A megállapított menetdíj vagy pótjegy díján felül 8.000 Ft pótdíjat (34.3.0.000) fizet az, aki


b) az utazási kedvezményt jogosulatlanul veszi igénybe, illetve

jogosultságát az előírt módon igazolni nem tudja,

2014. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egy kedvezmény adott napon 10:00 órától érvényes, akkor 7:58 órakor még nem az. Magyarul vagy a délutáni vonattal mész, vagy teljes áron utazol. (Amúgy gondolom ez egy eleve 25% kedvezménnyel igénybe vehető regionális vonal, a menetrendből kiindulva. Tehát igazából a teljesárú sem lenne teljesárú, persze csak ha kizárólag regionális vonalakon utazol.)
2014. márc. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!