Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » BKV 16. 000Ft, mert nem volt...

BKV 16. 000Ft, mert nem volt ráírva a szám?

Figyelt kérdés

Ma megbüntettek 16.000 Ft-ra, mert nem volt ráírva a BKV bérletre a szám...

Nekem nincs 16.000Ft-om hogy befizessem a bírságot, mit tegyek?

Nem lehet valahogy megszüntetni a bírságot? Végülis nem blitzeltem meg semmi, csak a számot nem írtam rá...



2014. márc. 5. 07:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
pont egy napja írt ki más egy ugyanilyen történetet tömegközlekedés témakörben. ő bement, ráírta a bérletre a számot rendesen, és bemutatta, és megúszta a 2000 Ft eljárási díjjal. szerintem az eljárás módja érthető, hiszen míg a központban le tudják olvasni a bérlet adatait(tehát hogy nem-e egy múlthavi, csak le lett mosva róla az írás), az ellenőr nem tudja, ezért nyilván nem mérlegelhet. emellett persze az ellenőrnek is meg van mondva, mennyit kell összehoznia aznap...
2014. márc. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Bocs, nem a kérdéshez tartozik, de az ellenőrökről.

Ma hallottam az egyiktől:

Azzal tudunk emberséges lenni, aki nem akar csalni, s velünk emberségesen beszél. (Egy hőbörgőnek mondta.)


Bár nagyon sok a bliccelő, meg más módon trükköző, azért csak emberek dolgoznak a BKV-nál. Fellépés, és esetismeret alapján fel tudják mérni, hogy az utas trükközik, vagy csak figyelmetlen volt. Érdemes megpróbálni az utólagos bemutatást, mert nem kevés a különbség.

2014. márc. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Eddig elnézték a jószívű ellenőrök az ilyesmit. A szigorúbbak eddig sem.

De most már mindenkinek büntetni kell érte és ezt keményen bevasalják rajtuk a főnökeik.

Az eddigi szabályozás az elmúlt napokban/hetekben változott meg.

2014. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!