Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hátsó ülésen mindig be kell...

Hátsó ülésen mindig be kell kapcsolni a biztonsági övet? Be szoktátok?

Figyelt kérdés
Kis településen lakunk, ha mondjuk csak itt elfurikázunk A pontból B-be, akkor is be kell vagy csak ha felmegyünk a városba? Egyáltalán tényleg mindenki be szokta? Mert ahogy látom, nem igazán. Nem igazán tudom, mi a szokás. Tudom, KRESZ szerint kötelező, de azért nem mindenki és nem minden körülmények közt veszi ezt olyan komolyan. Aztán parázok, hogy a haverok is kiröhögnek, ha egyből az öv után nyúlok. Tudom, elég hülye kérdés, de akit nem irritál , az kérem reagáljon.
2009. dec. 13. 01:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tisztáznunk kell, hogy nálad a "kell" szó mit is jelent. Ha azt jelenti: "amit a szabály előír", akkor be kell tartani, amit egyébként is tudsz: kis településen, hátul is be kell kapcsolni. Ha a "kell" szó a saját magad által felállított szabályrendszer által diktált dolgokra vonatkozik, akkor pedig neked kell tudnod, mit szoksz meg és mit nem, ezt nem az itteni válaszadóknak kell megmondaniuk.

Hogy mi a szokás? Nos, ez nem olyasvalami, amiben a szokásjog érvényesülne. Ha úgy érzed, hogy be kell kapcsolnod, akkor bekapcsolod és kész. Ha nem érzed szükségét, akkor meg hagyod, hadd lógjon. Az pedig, hogy zavar, ha a haverok kiröhögnek... Szabad választásod eldönteni, hogy az öv által nyújtott biztonság (okoskodók: direkt írtam, hogy az öv által nyújtott biztonság, mert úgyis tudom, hogy jösztök és megmagyarázzátok, hogy az nem abszolút biztonság, mert az esetek bizonyos - általában pár százalékos - részében az öv igenis veszélyes), vagy a haverok véleménye számít. A döntés a tiéd.

Egyébként én be szoktam kötni. Több, mint tíz éve sikerült egy Trabant műszerfalával a kelleténél közelebbi kapcsolatba kerülnöm, az indít arra, hogy bekössem magam még hátul is (az első ülés háttámlája sem kellemesebb). Tapasztalataim szerint a "csak ide, a szomszédba megyek" kategóriájú utaknál nem szokás bekapcsolni - de hogy őszinte legyek, nekem van jobb dolgom is, mint azzal foglalkozni, ki köti be magát és ki nem.

2009. dec. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi néha szoktunk haverokkal menni ide-oda, és hát van aki bekapcsolja (többség!) és van aki nem. De olyan sose volt hogy kiröhögtünk volna valakit azért mert használja...
2009. dec. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem baromira nem érdekel, ki mit szól hozzá vagy kinek mi a véleménye : ha beülök egy autóba, azonnal becsatolom magam!!!


Addig el sem indulunk, míg elől-hátul mindenki nem kapcsolta be az öveket.

A gyerekeink kicsi koruktól megszokták, nekik is természetes, hogy indulás előtt öveket be kell kapcsolni...


Amúgy meg kis távolságokra (1-2 saroknyira) nem megyünk autóval, a sarki boltba is remekül el tudunk menni a lábunkon! :D


És lehet, hogy "nem szokás" használni az indexet de attól én még használom!!!


Ne a sok hülye után menj, hogy nekik "mi a szokás", hanem tartsd be a szabályokat, mert azokat nem véletlenül találták ki!

2009. dec. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
trabantban nem , mert abban nincs haha
2009. dec. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig bekapcsolom magam, bár én utas ritkán vagyok, inkább sofőr. De ha olyan adódik hogy utas vagyok, akkor is bekapcsolom magam hátul. Volt olyan hogy a haverokkal mentem autóval, ugyanúgy bekötötte magát a hátul ülő fiatal srác mint én. Tehát ugye ez attól is függ mennyire normális gondolkodású a baráti köröd.
2009. dec. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én is kiskoromtól megszoktam hogy bekötöm magam.. még néha motoron is keresem :DDD
2009. dec. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én mindíg bekötöm magam. és ragaszkodni is szikta hozzá, hogy ezt mások is tegyék meg. semmi kedvem azért meghalni, mert valami idióta előre repülve lerugja a fejem...
2009. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

amelyikben van öv hátul, abban bekell hátul is.

a kocsik többségében van.

és igen beszoktuk.

2009. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hát mi pesten élünk, de hátul soha senki nem csatolja be magát. még nem büntettek meg érte. kistelepülésen sem.
2009. dec. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bevallom, néha nem kapcsolom be városban. Ettől függetlenül be kell, 2 másodpercet vesz igénybe, és biztos, ami biztos!

Nem tudom elképzelni, hogy a haverok kiröhögnének.

2009. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!