Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldön (jelen esetben...

Fincza Viktória kérdése:

Külföldön (jelen esetben Franciaország) a rendőrök elvehetik a magyar jogosítványt?

Figyelt kérdés
Gyorshajtás miatt esetleg. Vagy mi az a helyzet amiben elvehetik?

2014. jan. 17. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van olyan mértékű szabálysértés ami miatt elvehetik. De ha nem veszik el helyben, akkor mondjuk eljárást indítanak és erről értesítik a magyar hatóságot is, az majd elveszi itthon.
2014. jan. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mi van ha elvettek?
2014. jan. 18. 00:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor az illető addig nem vezethet amíg a magyar hatóság vissza nem adja neki. A franciák nagyon valószínű,hogy egy feljelentéssel tovább küldik a hazai rendőröknek,és ők intézkednek tovább az ügyben.
2014. jan. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi van ha elvették? Akkor első körben fizesd be a csekket amit jutalmul adtak a jogosítvány elvétele mellé. :)
2014. jan. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, elvehetik. Erről a tényről nem árt, ha értesíted te is a magyar hatóságokat, így jobb eséllyel érnek össze a szálak. Azonban a bírságot tuti be kell fizesd, ha vissza akarod kapni a jogsit.


Amúgy nem értem, minek kell külföldön vitézkedni az utakon, sokkal nagyobbat lehet vele szopni, mint idehaza. Pl. tök jó muri mondjuk ha vasárnap veszik el a jogsidat és postai csekket kapsz helyette, aztán fizesd be majd, amikor kinyit a posta, addig pihi. :) (Oké, Európa boldogabbik felén van kártyás fizetés is, de általánosságban írok.)

2014. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát most elvették, vagy "esetleg elvehetik"?

Gyorshajtásnál csak akkor veszik el, ha veszélyes tempóval - 220-250km körül - tépsz, különben "csak" megbüntetnek.

Biztosan elveszik a jogsidat viszont akkor, ha 0,5mg fölötti alkoholt észlelnek a véredben, vagy ha valamilyen drogot találnak nálad, vagy a pisidben. Ha te okoztál egy súlyos balesetet, akkor is elveszik, későbbi kivizsgálásig.

2014. jan. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Helyszíni bírság volt és helyben elvették a jogosítványt. Egy másik helyi (francia) rendőr azt mondta h el nem vehette volna a másik rendőr.úgy hogy nem értem. Amúgy se alkohol se drog nem.volt képben. 140nel mentünk 90es táblánál. Amúgy nem én vezettem párom vezetett. Amit én sem helyeseltem.
2014. jan. 19. 22:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!