Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közúti igazoltatás minden...

Közúti igazoltatás minden esetben jogos?

Figyelt kérdés
Ha én már kiszálltam a gépjárműből, bezártam és elindultam a ház felé ebben az esetben a rend őreinek van a joguk odajönni hozzám és a kocsi papírjait, jogosítványt stb elkérni? mögöttem jöttek autóval és megvárták mire már rég elhagyom az autót.Azt tudom h igazoltatni bárhol lehet bárkit a személyi lakcímkártya elkérésével,de hogy ezt meglehet e tenni h elhagytam már a járművet és úgy kérik el? Nem értem a lényegét. Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 19. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem nem jogos. en peldaul a multkor merev reszeg allapotban elindultam kocsival haza, de annyira rosszul voltam h meg kellett allnom egy kihalt gyartelep kozepen. jott egy jaror, elkerte az igazolvanyomat es benezett a csomagtartoba. a jogsimat nem kerte el, mert talan nem is kerhette, hiszen nem vezettem, az auto motorja nem jart. pedig teljesen egyertelmu volt, hogy mar nem voltam szomjas.
2013. dec. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Jogos hát! Mi ez a hülye kérdés!

Ennyi erővel, amikor leszirénázz és én kiszállok, már nem is igazoltathatna.

Vagy akármi hülyeséget csinálok, mondjuk ittasan balesetet okozok és kiszállok, megvárom a rendőröket, de ők már nem szondáztathatnak, mert nem vagyok a kocsiba?!

Na ne vicceljetek már!

2013. dec. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

persze, hogy jogos. Egyrészt azért, mert látta, hogy vezetsz. Ha felszólít, hogy igazold magad de te bemész gyorsan a házba, akkor utánad mehet és be is vihet, mert nem igazoltad magad.


Ha nem látta, hogy vezetsz és ott állsz egy kocsi mellett akkor is elkérhet mindent. De ha nincs nálad jogsi nem tud megbüntetni, mert nem látta, hogy vezettél. De az igazoltatás jogos.


Még a saját lakásodban is leigazoltathat teljesen jogosan, ha pl a szomszédod kihívja öket rád csendháborítás miatt.

2013. dec. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!