Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kérhet a rendőr igazoltatá...

Mit kérhet a rendőr igazoltatás során ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy gépjárművet. Adásvételi szerződéssel. Biztosítást megkötöttem rá, kaptam egy igazoló szerződést hogy ettől a naptól él a biztosításom. (1 hónapon belül küldik meg a csekket a díjfizetésről) Okmányirodán már a nevemre írattam a járművet és megkaptam az új forgalmi engedélyt ami már az én nevemre szól. (törzskönyvet majd postán küldik) Mit kér a rendőr igazoltatás során? Forgalmi engedély, biztosítás, jogosítvány, személyi igazolvány, lakcímkártya ha jól tudom. Így hogy kaptam egy szerződést a biztosítás megkötéséről és a nevemre írattam a járművet elég ha csak a forgalmi, és a szerződés van nálam a biztosításról? Nem kér más papírt ugye? (adásvételi, eredetvizsga papírja) Ezeken felül gépjármű kötelező tartozékai érvényes elsősegély doboz, elakadás jelző háromszög, láthatósági mellény, pótkerék és tartozékai, izzókészlet. (tudomásom szerint az egészségügyi doboz és a háromszög kötelező) Köszönöm a választ.
2013. szept. 12. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván elég a kötvény és a forgalmi, gondolj bele!

Az Okmányiroda csak érvényes adás-vételi szerződés és megkötött érvényes biztosítás birtokában írja a nevedre az autót, és ad ki a te nevedre szóló forgalmi engedélyt. Ezt a rendőr is tudja. Ha tehát van egy érvényes nevedre szóló forgalmi, akkor felesleges kérni egyéb igazolást a tulajdonjogodról.

2013. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, nem hordja senki magánál örökké az adásvételi szerződést.

Az vicces lenne, hogy pl egy 10-15 éve vásárolt autónál a rendőr adásvételi szerződést kérne. :)

Pótkerék nem kötelező. Vannak autók, amikben nincs is csak legfeljebb defekt javító készlet. Csak éppen magadat szívatod meg ha nincs és szükség lenne rá.

Az izzókészlet is olyan, hogy talán egy-két izzó van a csomagtartómban, de pl egy xenonlámpában a fényforrást az életbe nem cserélném ki az út szélén saját kezűleg. A kezelési útmutató is azt írja, hogy ha kiégett, vigyem szervizbe.

2013. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!