Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A személyautómban szállítok...

A személyautómban szállítok valamit (akármit) közúton, igazoltató rendőrnek milyen dokumentumot kell prezentálnom?

Figyelt kérdés
Nem kereskedelmi mennyiségű jövedéki árúról kérdezek.

#rendőr #igazoltató
2013. dec. 1. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy mit és hogyan. Pl nem mindegy, hogy a baseball ütő az ülés mellé van bekészítve, vagy a csomagtartóban van egy sporttáskában az izzadt cuccok és a törölköző mellett. Az egyik miatt előállíthatnak.


Nem kereskedelmi mennyiségű jövedéki árunál is lehet probléma, pl a ciginél a kereskedelmi mennyiség az 1 csík asszem. Ha nálad van 6 doboz Priluki akkor sem vagy sokkal előrébb :)


Jó lenne tudni kicsit konkrétabban, hogy miről is van szó.

2013. dec. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van számlád, nyugtád, vagy szállítóleveled, akkor nem érhet baj!

:D

2013. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Napkiraly ***** válasza:
22%
alapvetően ha nem billencs ifával viszed a szétvágott autóalvázakat, akkor semmit. A rendőrnek kell bizonyítania a jogellenességét
2013. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az üzenet küldője: ***

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 20:21

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: A személyautómban szállítok valamit (akármit) közúton, igazoltató rendőrnek milyen dokumentumot kell prezentálnom?

"Ha van számlád, nyugtád, vagy szállítóleveled, akkor nem érhet baj! :D"

Az üzenet szövege: Apámtól kértem tűzifát mert az enyém elfogyott.A rendőr pedig szállítólevelet kért,apám ugyan honnan a fenéből adott volna.


Legalább lefoglalták, mert akár lophattad is, ha nincs róla semmi papír! Most van a lopott fa szezonja!

2013. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fa nem jövedéki termék (áru).
2013. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Napkiraly ***** válasza:

Erdészeti termékre valami speciális szabály vonatkozik (én se tudtam idáig).


[link]


[link]

2013. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Személykocsi--tehát menetlevél nem kell

nem kereskedelmi mennyiségű jövedéki termék

nem tiltott árú(PL: KÁBÍTÓSZER)

szerintem ezeken kívül bármit szállíthatok az autómban,úgy hogy nincs róla papírom.

2014. dec. 3. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!