Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolási bírság - Ausztria:...

Parkolási bírság - Ausztria: fizessek?

Figyelt kérdés

Egy bolt parkolójában álltam hosszabb ideig Ausztriában és kaptam egy "mikuláscsomagot".

Érdemes befizetem, vagy úgyse találnak meg?

A kocsi magyar rendszámú, nem tilosban álltam és nem a rendőrség büntetett meg, hanem valami közterület-felügyelet típusú szerv.



2013. okt. 15. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel a rendszám alapján beazonosítanak, jobb, ha most fizetsz, mint ha birósági ügy lesz belöle, akkor sokkal többe is kerül, meg még egyéb problémák is lehetnek belöle.
2013. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Napkiraly ***** válasza:
45%
én hagynám a francba
2013. okt. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
(Petőfi Sándor) MIT NEM BESZÉL AZ A NÉMET... című verse.
2013. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodtan kihagyhatod, aztán amikor emiatt komolyabb baj lesz, csodálkozol.


Ausztriában nem elfogadott, hogy valaki nem tartja be a szabályokat és utána nem fizeti ki a büntetést - aki megpróbálja, az igencsak ráfizethet.

2013. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nyilván itthon is rádverik, ha nem fizeted be.

Kérdés az, hogy megtalálnak-e a magyar rendszám alapján.

2013. okt. 18. 11:34
 6/14 anonim ***** válasza:
Természetesen megtalálnak, a rendszámok nyilván vannak tartva és EU-n belül közös adatbázisban vannak.
2013. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Napkiraly ***** válasza:
a behajtással lehetnek gondban
2013. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiszem, hogy itthon be tudják hajtani. Úgyhogy ne fizess a labancnak. Csak azt kell átgondolni fogsz - e mostanában még járni arra, mert akkor esetleg rád verhetik egy ellenőrzésnél vagy máshogy.
2013. okt. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A behajtással semmi gond sincs, ugyanis mindkét ország az EU-hoz tartozik és kölcsönösen elismerik a másik országban kiszabott büntetéseket, és segítenek is behajtani.
2013. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nekem az a legfurcsabb az egeszben, hogy a szlovak, roman meg ukran idejon, ok osszevissza parkolgatnak fizetes nelkul. Akkor oket miert nem zavarja? Nyilvan idejar vasarolni meg egyeb, netalantan itt is lakik, es annyira nem izgatja. Miert..? Ezek szerint nem verik le rajta.
2013. okt. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!