Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van olyan repülő amire nem...

Van olyan repülő amire nem kell jogosítvány?

Figyelt kérdés
A Dq-t néztem és ott egy repülős sorozatbanazt mondták az Ultra Light gépek (Ul) nem repülőgép hanem szabadidős jármű kategóriába vannak sorolva. ezekre pedig nem kell jogositvány. lehet ez?
2013. okt. 14. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos vannak olyan országok, ahol motorra nem kell sisak, Egyiptomban elég felsorolni néhány közlekedési táblát, és végig vezetni egy S alakú pályán az autót, hogy jogsit kapj.


Ezek alapján létezhet, hogy pl. az USA néhány (vagy akár az összes) tagállamában nem kérnek engedélyt az ultrakönnyű gépekhez, Magyarország biztosan nem tartozik ezek közé!

Talán épp tegnap linkeltem be a légügyi törvényt...

2013. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. okt. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez kamu, amerikában is egy 20 órás tanfolyamon minimum részt kell venni, hogy ún. "Sport Pilot" engedélyt kapjál. (Ez az ún. Ppl-hez képest csökkentett követelményeket tartalmaz.) Ehhez a Sport Pilot engedélyhez nem kell repülőorvosi vizsgálaton részt venned (szerintem ezzel keverted), ha van érvényes amerikai jogosítványod.

Tele van korlátozással:

- Nem repülhetsz vele éjszaka

- Nem repülhetsz felhőben

- Nem vihetsz egynél több utast

- Nem repülhetsz 600 méternél feljebb a terep felett

- Nem repülhetsz bele olyan légterekbe, ahol kötelező a rádió használata

- 180 naponta kötelező ellenőrző repülést repülnöd

- Nem hagyhatod el annak a repülőtérnek az 50 mérföldes körzetét, ahol levizsgáztál. Tehát ki van zárva az is, hogy az engedélyeddel elmenj máshova, bérelj egy repülőt, és megnézd a tájat felülről.

2013. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!