Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motort hogyan lehetne fél...

Motort hogyan lehetne fél emeletnyi lépcsőn le- illetve felvinni?

Figyelt kérdés

Nem szeretném a szabad ég alatt tárolni.

A társasházunkban a pincébe be szeretném rakni a motorom, de a pincéhez egy fél emeletnyi lépcső tartozik.


Valakinek van valami ötlete, tapasztalata, hogy hogyan lehetne lépcsőztetni a motort? Felemelni nem tudom, kb 140 kilogramm.


Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!



2013. szept. 22. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:

fogsz egy deszkát, arra teszel lépcsőzet szerűen ilyen tartókat, amik megfogják majd hogy a lépcsőn ne csússzon el a deszka, és azon tudod fel-le tolni?

Így gondolom:

[link]

2013. szept. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam ilyesmire, de félek, hogy megcsúszna a deszka, aztán akkor annyi. Vagy ha meg nem is csúszik, de mi van, ha nem tudom lefékezni kényelmes tempóra, esetleg nem tudom feltolni. Beindítani extrém lenne, utcán is rettenet hangos, felkelne a fél kerület, ha beindítanám a lépcsőházban.
2013. szept. 22. 17:25
 3/6 Sinead ***** válasza:
Fékkel tudod szabályozni a sebességét. Lefelé nem nagy kunszt, csak tudd feltolni is a 140 kilót.
2013. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Felfele: alapjárat + kuplungozás és még tolod is?
2013. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lefelé végülis ki tudom fékezni, felfelé a neccesebb. Beindítani nem lenne jó ötlet, az utcán is csúnyán néznek rám a hangerő miatt, ha egy zárt lépcsőház pincéjében beröffentek, akkor hallgathatom a szomszédokat..
2013. szept. 24. 23:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én motorom levitele (120 kg) kétemberes meló volt, bele is izzadtunk. Felfelé szintén.


De egy jó tanács: szívd le belőle a naftát, mielőtt leviszitek! Tilos feltöltve tárolni alagsorban.

2013. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!