Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha megemlít...

Miért van az, hogy ha megemlítem autóra spórolok, úgy néznek rám, mint valami gyilkosra?

Figyelt kérdés

Ha megkérdezik voltál-e nyaralni, mit sportolsz stb. én meg szoktam mondani, hogy spórolok, autóra gyűjtök. Erre úgy néznek rám, mintha azt mondtam volna, hogy embert készülök ölni.... mindig hozzáteszem, hogy de nem újat ám, hanem valami középkategóriás 10 évest..... és még így is néznek ferde szemmel. Az emberek 99%-a.

Miért????! Bűn autót venni?


Nem cigizem, nem járok mindenféle koncertre/fesztiválra/hetente moziba/kocsmába/stb


2013. aug. 25. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
tény hogy általában az autó egy szar befektetés, mocsok gyorsan veszti az árát, szervizelni kell, fizetni a szarjait, meg hát manapság az üzemanyag sem olcsó :D
2013. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert sokan nem terveznek ennyire előre. Hozzáteszem én is hasonló alkat vagyok, mint Te. Idén érettségiztem, ballagásra meglepően sok pénzt kaptam, egyáltalán nem számítottam rá. Úgy mondanám, nem volt túl nagy összeg, mások is kaptak ennyit, sőt, többet is, de nálunk ez nem volt szokás. Sokan kérdezték, mire költöttem a pénzt, és meglepődtek, hogy több, mint a fele meg van még. Amit kellett megvettem, a többit félretettem.

Van jogosítványom, előbb-utóbb szeretnék autót, szeretnék majd idővel önállósodni, elköltözni, saját életet élni. És úgy gondolom, sokkal könnyebb lesz, ha amikor van pénzem, félreteszem egy részét, még akkor is, ha most 18 éves vagyok és sokak szerint szórakoznom, buliznom kéne. Hozzáteszem, így is szórakoztam, buliztam a nyáron, csak nem úgy, ahogy a korosztályom.

2013. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert arra a kérdésre, hogy voltál-e nyaralni meg mit sportolsz nem az a helyes válasz, hogy autóra gyűjtök...


Nem tudom mennyire gyűjtesz arra az autóra és mikről vagy hajlandó lemondani - de most képzeld magadat a csaj helyébe aki ezt megkérdezi tőled: egyből belegondol, hogy na ezzel is max. a garázsig lehet menni nyaranta, még a Balatonhoz se... :P (pedig 1-2 napra, esetleg hosszú hétvégére leugrani nem a világ vége anyagilag, nem kell 5 csillagos szállodában aludni és kaviárt enni)


A "Mit sportolsz?"-ra meg az a válasz, hogy "Á, nem sokat, maximum rohangálok munkaidőben" vagy "Néha kicsit focizunk a srácokkal", esetleg "Heti egyszer érek rá, akkor futok egy kört este". Vagy valami ilyesmi.


A legtöbb ember előtt rosszul veszi ki magát ha valakinek csak az autóra spórolás (vagy bármi gépjárművekkel kapcsolatos dolog) az állandó központi témája és másról sem tud beszélni. Nem akarok a lelkedbe gázolni, de mégis, mennyi százalékát teszed rá félre a havi fizetésednek és ez mekkora összeget jelent?


Én már csak tudom ám ezeket a dolgokat, kicsit monomániás vagyok a motorjaim miatt. :P :D

2013. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!