Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vasutas igazolvánnyal is kell...

Vasutas igazolvánnyal is kell pótjegyet fizetni gyorsra?

Figyelt kérdés

Apukám a MÁV-nál dolgozik, így kaptam vasutas igazolványt. Apám azt mondta, családtagoknak nem kell, tegnap a kalauz sem tudta megmondani. Valaki meg tudná nekem mondani, hogy akkor most ez hogy van?

Illetve ha gyorsvonat, de minden állomáson megáll amíg utazok vele, akkor is kellene?



2013. máj. 15. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én szobatársam édesapja is vasutas, de a szobatársamnak kell fizetnie pótjegyet. Elvileg az igazolvány számából lehet pontosan megmondani. Ha 1-essel, vagy 2-essel kezdődik, akkor nem kell. Sajnos neki 3-assal kezdődik.


A másik kérdésedre pedig azt mondom, hogy sajnos igen, de én sem látom sok értelmét.

2013. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
67%
Igen, jól tudod, 1. Válaszoló. A sorszám elején az 1 Azt jelenti hogy vasutas dolgozó 1. osztály, a 2 hogy vas. dolgozó 2. osztály, a 3 hogy vasutas családtagja 1. osztály a 4 vasutas családtag 2. osztály... Stb. de ezt annak a kalauznak tudnia kellene, hiszen minden jv-nak ki szokták küldeni ezeket az utasításokat, de sajnos a legtöbbeb ba#znak rá pedig ez is a munka része, hogy tanulmányozzák az előírásokat.
2013. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!