Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek megszervezni...

Hogyan kezdjek megszervezni egy bicikli utat Horvátországba?

Figyelt kérdés
Aki esetleg megtette már ezt az utat, annak mekkorák voltak a költségei? Esztergomból indulnánk.
2013. márc. 24. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Amire szükséged lesz:


A bicikli minden egyes csavarjához megfelelő szerszámok, fogók

Motoros elsősegély felszerelés

Néhány pót gumibelső és a külső gumi leszedéséhez szükséges vékony fémdarab

kompakt pumpa

könnyű U lakat

pót elem a lámpákba

esőkabát

láthatósági mellény

iránytű

térkép


Egyéb, jó ha van:


Néhány bicikli pót alkatrész: Láncszem, csavarok, egyéb ha valamelyik alkatrészben nem bízol a bicikliden

Telefon

Legalább elől teleszkópos bicikli

Relatív széles gumi

jól olajozott lánc

jól beállított váltó, fék

kényelmes ülés

elől-hátul lámpa

Pénz az útra ennivalóra, üdítőre, egyebekre(de jó ha van mondjuk egy 50-es nálad. Lehet balesetet szenvedsz távol mindentől, tettes elhajt, biciklidnek meghajlik a felnije, neked nem esik bajod, de jól jön a taxi egy bicikli szervizig)

Kulacs, vagy termosz

napszemüveg

Könyökvédő, térdvédő, esetleg bukósisak ha szoktál hordani

A hideg miatt thermo alá öltözet+profi technikai kabát+terhmo sapka+terhmo téli kesztyű, kamásli, ha SPD-t használsz, hanem csak sima cipőt akkor téli vastag zokni

Pontos óra

Valami önvédelmi felszerelés: ESP vipera, kés

Notesz, toll


Persze nyilván ennyi cuccal Föld körüli útra is el lehet menni, biztos kihagyható pár dolog, nem tudom mennyire akarsz jól felkészülni!

2013. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A felszerelés nem probléma esetleg az hogy terveink szerint mindent magunkkal viszünk, nem küldünk előre csomagot. Kb mennyi lehet idő lehet az út a tengerpartig? És az útvonaltervet hogy kezdjem el megcsinálni?
2013. márc. 25. 21:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát időt sajnos nem tudok mondani, én eddig csak autóval voltam ott, az útvonaltervben pedig ne kizárólag elsőrendű főútat válasszatok, se autópályát. Amelyik utat viszont szükségesnek ítéled, azt írd be google-ba, hátha van róla kép, video, a tengerpart előtt vannak ugyan szerpentinek jó hosszan, de azok annyira nem veszélyesek, mivel senki sem megy gyorsan, az út jó minőségű és kellően széles. Legjobb ha van egy térkép, amin tollal végighúzod az utat és arról ne térj le, én anno egy hosszú úton emiatt eléggé megszívtam, hogy lementem az útról. Igazából, mintha össze-vissza magad elé raknál pálcikákat, jó sokat, aztán melyik úton jutsz el a célodig. Mivel elég sok a kanyar. Az útról letérést, földutakat nem igazán javaslom, például a 13-as úton egyenesen elértek Kisbérre. Az irányt Zalaegerszeg fele vegyétek. Horvátban az E65-ös autópálya mentén haladva leértek végig a tengerpartra. Indulásnak pedig hétvégét válasszatok, mert akkor kamionSTOP van.


[link]


Ide például indulási hely Esztergom, cél Letenye, egész tűrhető, sima utat ad ki, ha a bicikli ikonra mész.

2013. márc. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!