Egyenes vagy forditott polaritas, mitjelent?
Egyenesnél a munkakábel a negatív, a hegesztendő (hegesztés egy "G", tanuld meg!) anyag pedig a pozitív. Ilyenkor a beolvadási mélység nagyobb (elektronok a munkadarab felé repülnek, anódfolt a hegesztendő anyagon van). Ez az _általánosan_ használt egyenáramú hegesztési mód. (DC AWI-nál pedig gyakorlatilag kizárólagos, mert a fordított polaritás pillanatok alatt "eltünteti a wolfram-elektródot). Ilyenkor a munkadarab hőmérséklete az ív alatt 5-600 fokkal is magasabb lehet, mint a hegesztő elektróda hőmérséklete.
Fordított polaritás - a nevéből adódóan az előző fordítottja, a munkakábel a pozitív, az anyag a negatív. Itt a katódfolt nem a hegesztendő anyagon, hanem az elektródán van, így kisebb a beolvadási mélység, cserébe a vékonyabb (vagy alacsonyabb olvadási hőmérsékletű anyagok) is hegeszthetővé válnak. Alumíniumnál plusz "előny", hogy a fordított elektron-áram segít feltörni az alu felületi oxidrétegét.
Váltóáramú hegesztésnél ilyen "egyenes" vagy "fordított" nincs, mivel az áram iránya folyamatosan változik.
ehh.. második bekezdés eleje helyesen:
[...] Itt az _anódfolt_ nem a hegesztendő anyagon, hanem az elektródán van[...]
Kedves Fenti Válaszadó!
Ennél frappánsabban azt hiszem nem is lehetett volna megválaszolni. Végre megértettem én is három mondatból, és nem kell ezen agyalgatnom mindig... :)
Nagyon köszönöm a válaszodat!
Üdv!
egykezdőhegesztő :)
Alapvetően jól is írhatta volna az első válaszoló, de mégsem. Azt katódfoltnak hívják, és nem anódfoltnak. Mivel az elektronok ugye a melegebb póluson lépnek ki.
Látom, próbált igénybe venni némi szakirodalmat a jóember, de így csak megkeverte a kérdezőt..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!