Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Utánfutó megengedett legnagyob...

Szabotomi kérdése:

Utánfutó megengedett legnagyobb össztömeg visszaminősítés?

Figyelt kérdés
Az utánfutó max. össztömege 750kg, az autó amivel vontatom, csak 616kg. A 750 kg-t visszalehet minősíteni 600 kg-ra? Mennyire büntehet a rendőr, ha megállít?

2012. nov. 30. 17:46
1 2 3
 21/23 toth007 válasza:
Hol van az leírva, hogy egy személygépkocsi a megengedett maximális fékezetlen vontatásánál nagyobb megengedett terhelhetőségű fékezetlen futót egyáltalán nem (üresen sem) húzhat? Az NKH szerint a tényleges súly (terhelés) számít.
2019. máj. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Sura válasza:

Az össztömeg változtatásról ma kaptam választ a közlekedési hatóságtól:


"A járművek össztömegét a jármű gyártója határozza meg, annak módosítására nincs lehetőség."


Az már más kérdés, hogy amikor új utánfutót vettem, megkérdezték, hogy mennyi legyen a kiválasztott utánfutó össztömege és az került a forgalmiba...


A gyártót is megkerestem, ő is azt mondta, hogy utólag nem lehet az össztömeget módosítani, viszont az a tapasztalatuk, hogyha látja a rendőr, hogy rendben van a futó és nincs úgy megpakolva hogy összerogyjon, akkor nem büntet miatta.

2020. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Are You Scorpio válasza:
vidd ki egy ertelmes orszagba, modositsd, aztan vidd vissza, hadd oruljenek az nemzeti majmok
2023. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!