Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kell fizetnem valamilyen...

Kell fizetnem valamilyen adót, vagy büntetést?

Figyelt kérdés
Vettem nemrégiben egy autót. A srác külföldről hozta be, és így vettem meg én. Valószínűleg csak kb jövő nyáron lesz rendszámoztatva stb. Kell valamit fizetnem azért, hogy addig nem lesz rajta biztosítás, rendszám??
2012. nov. 29. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Az adás-vételi szerződésben lehetőség van arra, hogy tetszőleges időpontot adj meg, amikortól a tulajdonodba kerül a gépjármű. Tehát beírod, hogy mondjuk 2013 március 5-től leszel te az új tulajdonos, a pénzt pedig odaadod. Ezt is külön kell beleírni a szerződésbe, hogy mikor adod át a vételárat. Így addig neked semmilyen kötelezettséged nincsen. Ha ezt nem így csináltad, akkor bizony 15 napon belül kötelező átíratnod a nevedre, különben kényszerkivonják a forgalomból, aminek a költsége téged terhel, plusz büntetést is fizetned kell az elmulasztott átírásért. Ráadásul a biztosítás megkötésének elmulasztásáért is pótdíjat kell majd fizetned, az alapdíjon felül. Érdemesebb szerintem elintézni a magyarországi nyilvántartásba vételt, majd rögtön kivonni ideiglenesen a forgalomból. Ekkor sem súlyadót, sem biztosítást nem kell fizetni, a kivonásnak párezer forintos költsége van, fél évre lehet kérni amit azt hiszem egyszer meghosszíbbíthatsz. De én a helyedben okmányirodában utánakérdeznék, mert amiket én mondtam, azok csak nagyvonalakban tükrözik a helyzetet.
2012. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!