Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mért rakják ki sokan a vészvil...

Mért rakják ki sokan a vészvillogót fékezés közben?

Figyelt kérdés
Tegnap este az M0-son jöttem. Szokás szerint megint torlódás volt. Azt figyeltem meg, hogy sokan fékezés közben elkezdenek vészvillogózni, majd miután megálltak leveszik. Ezt mért csinálják?
2012. nov. 9. 13:52
 1/8 Atilasz ***** válasza:
52%
talán figyelemfelkeltésből; ezzel jelzik, h most állóra fékezik az autót; senki sem szeretné, h hátulról belebombázzanak, nagy sebességnél különösen hosszú tud lenni a fékút, ezért fontos, h időben feltűnjön a fékezés
2012. nov. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem egy ráfutásos baleset volt már a nulláson, ismerik a szakaszt, ezért. Egy elbambult kamionos a féklámpát nem biztos hogy észreveszi, de ha vészvillogózol azt igen.
2012. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezentúl én is így csinálom.
2012. nov. 9. 14:44
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Német autópályákról gyűrűzött át ez a szokás hazánkba, azt jelzi, hogy torlódás miatt jelentősen lelassul a haladás. Fontos szerepe lehet a ráfutásos balesetek megelőzésében, bár mélyen alvó kamionos ellen ez sem hatásos.


Azonban inkább figyelj a fékútra és a mentősàv kialakítására - csak akkor használd a vészvillogót, ha amúgy is gyakran jelzel vele, különben le kell vedd az útról a szemedet egy pillanatra, amíg megtalálod a kapcsolót.

2012. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egy nyugat-európai szokás, az újabb francia és német autók automatikusan be is kapcsolják a vészvillogót, ha nagy sebességről hirtelen lefékezel. Egyébként éppen emiatt, ha tőlünk nyugatabbra jársz, felejtsd el a vészvillogóval való megköszönést, mert nagyon félrevezető lehet.
2012. nov. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Köszi, akkor ezentúl én is így csinálom."


Én pedig azt köszönném meg, ha nem mennél a többi majom után és nem csinálnád feleslegesen!

2012. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az újabb autók nem vészvillogóznak, hanem a féklámpájuk kezd el irgalmatlan módon villogni.
2012. nov. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az sose baj, ha olyan helyen állsz a sor legvégén ahol más körülmények között nagyon gyorsan lehetne haladni, hogy vészvillogózol. Velem országúton is előfordult már, hogy 90es táblánál állt a forgalom mert valami baleset volt egy be nem látható kanyar mögött, a sor végén a még a kanyar előtt jól láthatóan helyen én álltam utolsónak, és villogtam veszettül h aki újonnan érkezik az tudja mi a helyzet
2012. nov. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!