Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem irányjeleznek...

Miért nem irányjeleznek sokan, ha kimennek a körforgalomból?

Figyelt kérdés
Magyarok, nem külföldiek. A kerékpárút keresztezi az egyik utat, a körforgalom mellett, és a többség toszik használni az irányjelzőt, és én vagyok a hülye kerékpáros, ha kimegyek elé a kijelölt kerékpáros átkelőn.

2012. júl. 8. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyökerek...
2012. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írta. Magyarország a balkán, ezen nincs mit szépíteni. "Én vagyok az úton a császár, leszarom, hogy a többinek tetszik-e vagy sem"- felfogással közlekednek rengetegen. " A gyökér biciklis mi a f@szt keres itt?", ez a másik tipikus felfogás.
2012. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
sokaknak túl sok lenne már az, hogy zenét hallgatni, utat figyelni, kormányozni, sebességet váltani, és még irányjelzőzni is... na azt már nem
2012. júl. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
...és aztán meg csodálkoznak, hogy a bringás inkább az úton megy, nem a bringaúton.
2012. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Pesten még sávváltáskor leforduláskor se szoktak indexelni.

Magyarországon meg nincs közlekedési kultúra se mint tudjuk. Én úgy vagyok vele ha a körforgalomból röktön kijövök az elsőn már eleve indexel megyek bele. Ha nem akkor meg indexelek mielőtt kifordulok.

Amúgy meg ne kóvályogjatok a körforgalomba bringával mert veszélyes. 100-ból 3 ember ha visszanéz a tükörbe van e mellette biciklis mikor kifordul. Nyikli-nyakli teherautóból meg látni se lehet mi történik hátul.

2012. júl. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg ne kóvályogjatok a körforgalomba bringával mert veszélyes."

A fene se kóvályog, egy szóval sem írtam ezt. A körforgalom mellett van bringaút is, de az egyik lekanyarodó út keresztezi a bringautat. Ott van kijelölt kerékpárátkelő. Ott szoktam átmenni. Repülni csak nem repülhetek.


Tényleg. A kerékpárosokat miért nem veszik emberszámba?

2012. júl. 8. 14:30
 7/14 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Mert sok a gyökér sofőr. Na, persze 1-2 biciklist sem kell félteni. Én magam kamionsofőr vagyok, de biciklizek is, és személyautót is használok. Most is tekertem egyet a dánoknál. Csak otthon nem veszik emberszámba a bicikliseket. Igaz, otthon sok az olyan, akinek fingja sincs a kreszről.
2012. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Magyarországon például a bekanyarodósávba besoroláskor kell indexelni ,ha a sávban vagy akkor már nem kötelező és rendőr sem szólhat érte . Gondolj csak bele egyenesen haladok a sávba folyamatosan vészvillogózzak hogy egyenesen haladok =D . Én minden besorolásnál ,irányváltáskor,körforgalomból kijövet indexelek tekintve ara hogy mások is közlekednek...
2012. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Válasszuk külön a kérdésed.

A körforgalom borzasztó egyszerű hely lenne.

Mik az, amiket tapasztalni lehet? 10 autósból 9 nem jelzi, hogy kihajt. 10 belsőben menő úgy megy ki, hogy sem tükröt, sem irányjelzőt nem használ, a külsőben menőt fékezésre kényszeríti.

Van olyan, aki be jobbra indexel, a körben pedig balra.

És van, aki annyira nagyon meg akarja adni az elsőbbséget, hogy a háromnegyed körre lévő miatt is megáll.


A másik a biciklis.

Írod, hogy van kijelölt biciklis átkelő. Azt ügye tudod, hogy a sárga burkolati jel nem jelent elsőbbséget! Azt tábla szabályozza. A sárga jelzés két célja: autós figyelmezteti, hogy kerékpárosokra számíthat. Kerékpárossal tudatja, hogy az út túloldalán folytatódik a kerékpáros út. Ilyen helyen, ahol körforgalomnál van elvezetve csak gyalogosan van elsőbbséged a zebrán. Megállás nélkül nem hajthatsz el az autós előtt.

2012. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem szoktam kihajtani. Mindig leszállok, tolom. Azt hittem, egyértelmű anélkül, hogy leírnám.

És nem látom, hogy erre akar jönni, mert nem jelzi, jön mint állat, aztán dudál és az öklét rázza. A többi stimmel.

2012. júl. 8. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!