Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen részlegekből áll egy...

Milyen részlegekből áll egy autógyár?

Figyelt kérdés

Pl.: Ha személyautókat gyártanak, úgy hogy teljesen kész legyen - tehát nem csak az autó mint munka egy részét csinálják meg, hanem kész termékeket állítanak elő.


Kösz ,ha írtál(:


2012. szept. 22. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egész a tervezéssel kezdődik. tervező iroda..

Aztán reálisra viszik és kiszámolják megnézik az alkatrészszükségleteket.

1az 1 ben ritkán gyártanak le autót sok alkatrészt megrendelnek más cégektől.

Az első lépés a karosszéria kipréselése legyártása. ezt is állt: kiadjál több lakatos cégnek akik egyes elemeket csinálnak. A gyárakban ezt összehegesztik majd a a motort és váltót teszik bele. A motor főbb részeit a gyár készíti el mint a váltóét és a futóműket is. De például a beszerezhető dolgokat csapágyak tömítések stb azokat rendelik csapágygyáraktól mg csavargyáraktól..

Ezért van az hogy felfedezhető ugyanazon alkatrész sok autóban.

Mikor összeállították kasznit akkor megy a fényezőbe.

ott szépen lefestik. Aztán megy az elektromosokhoz. Az az igazság hogy ők is kézhez kapják egy leányvállalattól a kész kábelkötegeke és beledobálják őket pikk pakk..

Utána megy bele a motor váltó és futómű meg a beltér és az üvegek. Ezeket is vagy rendelik cégektől vagy leányvállalatok szakosodtak rá. ahogy az olcsóbb a cég szerint. És ennyiből áll az autógyártás kb.

Ami fejlesztés az a motor kaszni váltó futómű beltér. A többi adott.

Nehogy azt hidd hogy egy autót típushoz majd az utolsó csavarig mindent különgyártanak le. Olyat csak a rolls royce csinál. De még szerintem abba is fel lehetne fedezni mondjuk egy 000111200045 ös tipusú szabvány kerékcsapágyat.

2012. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
KÖSZ! ment a zöld
2012. szept. 22. 21:50
 3/4 eugwfze válasza:
a natgeon megy a gyáróriások sorozat minden másodikban autógyárakat mutatnak be ott meg van minden
2012. szept. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oks
2012. okt. 4. 23:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!