Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és azt hallotta...

16 éves vagyok és azt hallottam, hogy ilyenkor már le lehet tenni a jogsit csak 17 éves koromig még nem vezethetek. Akkor most hogy is van ez?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most őszintén; ennek volna értelme? Szerintem nem. Ebből következik, hogy ez hülyeség.


Legfeljebb a tanfolyamot kezdheted el hamarabb.

2012. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Milyen kategóriára?


B kategóriára 16 és fél éves korodban elkezdheted a KRESZ tanfolyamot, 16 és háromnegyed éves korodban vizsgázhatsz KRESZ-ből, és 17 éves korodban tehetsz először vizsgát vezetésből.

2012. szept. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A fenti eset (betöltött 16. évben elkezdheted és betöltött 17. évben forgalmi vizsgázhatsz B kategóriára) valóban létezett de a legújabb augusztusi törvénymódosításkor ehhez is hozzányúltak-már csak betöltött 18. évben kezdheted a B kategóriát(az M kategóriát is kitolták 2 évvel 16-ra sőt az A kategóriára csak 25. évesen mehetsz-A1 re maradt a 18.év)
2012. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

A B nem változott és nem is fog, 16,5 évesen kezdheted a tanfolyamot és 17 évesen vizsgázhatsz.

Az M kategória is marad 14 éves kortól!


Amit 16 évesen meg lehet csinálni idén az az A1, a T és a K kategória.

Jövőre az AM, A1, B1, T és K kategória végezhető el 16 évesen.


Magyarországon amire levizsgázol azt vezetheted, de 18 éves korodig külföldre nem mehetsz!


Ennyi!

:)

2012. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És mik ezek a kategóriák? Az M az motor, nem? Én személyautóra szeretnék jogsit, azon belül meg még van 5 féle?!!
2012. szept. 7. 21:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Az autó a B.

De nézd meg egy autós iskola oldalán, ezek más és más kategóriák.

Az M például az 50ccm-es motor, A1 125ccm és így tovább más és más dolgok vannak még.

2012. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Én személyautóra szeretnék jogsit, azon belül meg még van 5 féle?"


Nem, nincs 5 féle. A személygépkocsira a B kategória kell, amit 16,5 évesen kezdhetsz el!

ezzel vezethetsz legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegû, a vezetõ ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülõhellyel rendelkezõ gépkocsit, amely lehet személygépkocsi vagy kistehergépkocsi is.


2 évesnél régebbi B kategóriával vontathatsz max. 750 kg-os utánfutót.


Amit a B kategóriás vezetői engedéllyel (még lejárt orvosi esetén is) vezethetsz:

A mezõgazdasági vontató és könnyû pótkocsija, a segédmotoros kerékpár, mopedautó, a lassú jármû és pótkocsija, a kerti traktor és az állati erõvel vont jármû.

2012. szept. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én meg mondom nektek öszinten 25 éves létemre jelengeg van A,BE,CE,DE,TR,V PÁV 1.2.3 kategóriám + szakvizsgák! :)

De a fene sem tudja már ezt nyomon követni azt tudom hogy mindent vezethetek közuton és kész de ugy szét cincálták hogy már a fonalat én is elvesztettem :D


F/25

2012. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Az életkori változások helyesek és jók!

Sajnos egy-két válaszoló le van maradva és a másikat szidja!

Bár helyesebben nem 2012-ben hanem 2013 január 1.-én lép majd életbe az emelt életkori küszöb M(16. év) és A(25. év)kategóriákra-a B kategória is változik de ezt még csak őszre tárgyalja az országgyűlés(18. vagy 21. év lesz).

2012. szept. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi értelme nincs a korhatárváltozásnak ha már épp ott tartunk 70 felett nem adnék senkinek orvosi alkalmasságit érdemes megnézzni hogy az öregek mit össze szenvednek nap mint nap fogralomba vagyok busszal és teherautóval is!


Ez megint csak politika hogy szürküljön a munkára való jelentkezés! Ez Magyarország ez van ! :) Aki nem akar menni felsőoktatásra az dögöljön éhen?


A motoros kategóriákat helyesnek tartom hogy felvitték stb.. de a többit mi a fenének?

Ha már azt nézzük valaki 18. életéve után belnött ember nem? Akkor miért nem szerezhet mindenre jogosítvány? Vagy akkora felnött korhatár is legyen 24 év és nincs is ezzel probléma..


Itt a Kossuth téri nagycirkuszban tudnak jogokat alkotni modosítani meg formálni csak az a baj hogy sz** az egész.


Ez az én véleményem :)

2012. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!