Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A benzinkúton feltudom pumpáln...

Vachement_con kérdése:

A benzinkúton feltudom pumpálni a bringámat ha netán leeresztene út közben?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
ja
2012. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha autószelepes a belsőd, s a kúton van pumpa, akkor igen. Nem mindegyik cég kútjainál van.
2012. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:

Általában igen. A benzinkutak nagy részén van pumpa, sok helyen még -ha nem AV belsőd van- adaptert is adnak hozzá.

De ha Presta (esetleg -horribile dictu- Dunlop) szelepes a géped, azt pár forintért bármelyik kerósboltban kapsz -érdemes magaddal vinni.

2012. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Brain Storming ***** válasza:
Ha országútival vagy, és nem tűszelepes a belsőd (vagyis kb 25-ösnél keskenyebb gumid van), akkor nem érdemes próbálkozni, még akkor sem, ha van szelepadaptered - legalábbis a külső kompresszoros pumpáknál nem, mert azok csak kb 6 bar-t bírnak nyomni bele, az meg a 23-as gumikba már kevés, a 20-asokba meg végképp. Ettől függetlenül lehet, h bent tudnak olyan kézipumpát adni, amivel többet tudsz nyomni bele.
2012. aug. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
100%
@Brain Storming: ebben igazad van, de ha útközben ereszt le (ahogy a kérdésben is szerepelt), akkor egy 5,5-6 barra fújt kerékkel általában haza (vagy a szálláshelyre) lehet tekerni, ahol remélhetőleg normális nyomásra tudja fújni -míg töklapos gummával nem biztos, hogy célszerű lenne megkísérelni...
2012. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Brain Storming ***** válasza:

Ez így van - a válasz írása közben nekem is eszembe jutott, de aztán mégsem írtam le: amikor az első 23-as gumit beszereztem az outimra, akkor kézipumpával nem tudtam még annyira sem felfújni, h a gumi beálljon a helyére rendesen. Eltoltam egy benzinkútra, ott 6 bar-ra felnyomtam, akkor normálisan a helyre állt, de onnan már egyenesen a bicajboltba mentem egy normális pumpát venni hozzá, amivel 11 bar-ig tudok "játszani" :)


Szóval vészhelyzetben jó, de akkor még óvatosan kell vele közlekedni (23-assal is), mert egy 1-2 centis perem már odab*sz a felninek is, nem beszélve a belsőről...

2012. aug. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kisdani19830112 válasza:
Mikor rányomod az autószelepre ordít ki a levegő, ha lehajtod a szelep kilincset akkor eláll az eresztés, utána tudod felnyomatni
2023. jún. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!