Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Repülőtér! Mit, hogy kell?

Repülőtér! Mit, hogy kell?

Figyelt kérdés

Életemben először fogom betenni a lábam reptérre,szóval naggyon kezdő vagyok,parázok is,de az egy másik sztori,

szóval aki venné a fáradtságot,és leírná nekem,lépésről lépésre (mint egy dedósnak kb.),hogy hova,mikor,hogyan,mit,stb...,annak nagyon megköszönném!


Azt se tudom,mi az hogy becsekkolás,meg ilyenek,szóval valahogy onnan kellene kezdeni,hogy belépek a kapun/ajtón...


Bőrödöm nincs,mert csak 1 napra megyek,szóval csak kézipoggyász lesz nálam.( abban sem vagyok biztos,hogy az mi,de egy olyan táskára gondolok,ami végig a kezemben marad..és gépen is nálam lesz,amolyan női táska,clutch)


Remélem lesz valaki,aki megszán :)

Ciki vagy nem,de tényleg nem repültem még egyedül.


Köszi előre is!


2012. aug. 2. 05:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2012. aug. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy nyilván van egy repülőjegyed, pontosabban egy arról szóló papír/bizonylat. Első dolgod a "becsekkolás", monitorokon látni fogod, hogy melyik járat esetén melyik check-in pulthoz kell sorba állnod. Legyen nálad útlevél vagy a Schengenhez tartozó országok esetén személyi igazolvány. Itt megkapod az ún. beszállókártyádat.

Ezután jön a biztonsági ellenőrzés:

Javaslom olyan ruhát viselj, amiben nincs fém, mert a fémdetektor besípol. Előtte persze még az övet is le kell venni, illetve mindent kipakolsz egy dobozba (kulcs, telefon kézipoggyász stb), ezt átvilágítják.

Ha ezen is túlvagy, akkor már a beszállókapuk területére jutsz, itt keresd meg melyik lesz a tiéd, aztán mehetsz sétálni, amit akarsz. Ezen a területen lesz bőven vámmentes bolt, tele minden jóval.

Ha eljön az idő, akkor a beszállókártyát kell odaadnod (esetleg az útlevéllel), és már mehetsz is a repülőre.


Fontos még, hogy 100ml-nél nagyobb folyadékot nem vihetsz be a securityn keresztül, így ha szeretnél vizet venni magadnak a repülőre, akkor azt csak bent teheted (aranyáron).


Semmiképp sem kell parázni, minden jól ki van táblázva, monitorozva. Plusz vannak reptéri alkalmazottak akik segítenek, ha kell.

Jó utat! :)

2012. aug. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!:)Remélem nem

kerülök be a híradóba vagy a csellengők-be:)


vicces lehet a kérdés,de komoly:

100 ml-nél nagyobb űrtartalmú dolgot nem vihetek...

de például egy hajlakk 250 ml-es...akkor nem lehet

hajlakk a kézipoggyászomban ?ez abszurd.

2012. aug. 2. 06:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet hajlakk sem, néha lehet kapni ilyen mini hajlakkot, vagy vegyél ott kint magadnak, de egy napra nem hiszem hogy fontos lenne. Különben nem mindig szigorúak, van, hogy nem szólnak ilyenért, de van hogy ki kell dobni.
2012. aug. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
pont erre az egy napra fontos..esküvőre megyek...S
2012. aug. 2. 07:01
 6/13 anonim ***** válasza:
A kézipoggyászban nem lehet csak folyadék, a táskában, ami a gép belsejébe nyugodtan vihetsz többet is, csupán az utastérbe nem.
2012. aug. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
de írtam,hogy nem lesz olyan csomagom,ami a gépbe megy.csak kézipoggyászom,ami a kezemben lesz.
2012. aug. 2. 07:18
 8/13 A kérdező kommentje:
és folyadék lehet kézipoggyászban,megnéztem előbb a wizzair oldalán,de csak max. 100 ml-es lehet....ki vagyok akadva...
2012. aug. 2. 07:19
 9/13 A kérdező kommentje:
mármint folyadéknak számít például a dezodor,hajlakk,stb..ezt írták
2012. aug. 2. 07:19
 10/13 anonim ***** válasza:

Kézipoggyászban nem vihetsz ilyesmit, viszont ha feladsz egy kisebb bőröndöt abba mehet minden, akár egy liter pálinka is. :)


Szerintem jobb lenne bőröndbe pakolni: én pl. eléggé összsűrítettem a holmikat amikor pl. 3 hétre mentem Finnországba - annyira hogy minden ki volt centizve. A vicces story ott kezdődött, hogy óvatlanul a kézipoggyászba tettem egy pár cipőt, a cipőbe pedig beesett az MP3 lejátszóm. Láttad volna a "szekuricsi bácsi" arcát mikor meglátta a cipőben az elektronikát.. :D

2012. aug. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!