Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan jutok el Eindhoven-be...

Hogyan jutok el Eindhoven-be Debrecenből? (Repülővel először utazok külföldre segítségre lenne szükségem hogy mit hol hogyan intézzek hogy olcsó és biztos legyen

Figyelt kérdés

Lehet hogy hosszú lesz és értetlenkedek de tényleg először utazok így és nem tudok ezzel kapcsolatban semmit.

Aki tud az kérem segítsen.

Szóval Debrecenből mennék először Ferihegyre Ferihegyen leszállok és azt hiszem ott az 1-es terminál ami most zárt be szóval gondolom onnan nem indulhat a gépem.Akkor a 2-es az messze van vagy hogy juthatok el oda?Taxival esetleg vagy busszal.Ha megérkeztem a 2es terminálra akkor ott hova kell mennem? Az előzőleg lefoglalt jegyet ott tudom átvenni? És ott is fizetek ? A csomagomat hová teszem? Nem vinnék csak egy laptopot latoptáskába meg esetleg egy kis kézitáskát.És akkor 2 órával az indulás előtt már át kell venni a jegyet ? Reptéri transzferrel esetleg olcsóbb lenne? Azt hol lehet igényelni? Lehetőleg wizzair-el mennék.

Bocsi a sok kérdésért de tényleg nem tudom mit hogyan szoktak ilyenkor csinálni..:S

Köszönöm a válaszokat előre is..:)



2012. jún. 20. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Fúha, akkor jó messziről kell indulni a magyarázattal:D

Először is ki kell választanod és fizetned a repjegyet előre, ez nem vonat, hogy majd valahogy lesz jegyem. Ajánlom a pelikan.hu portált, ott kiválasztod az indulást és a célt, hányan mentek és mikor, majd a pelikán keresőmotorja kidobja a lehetőségeket. Időpontok is kötöttek, hiába akarsz 13-án menni wizzairrel, ha nekik csak 15-én indul járatuk. Általában a legolcsóbbal kezdi. Szépen azt kiválasztod, megrendeled, kifizeted - gyakorlatilag követed az utasításokat, mindig mondja a kezelőfelület, hogy mit kell csinálni. Bankkártyád legyen kéznél (anélkül online nem tudsz jegyet venni)

Mielőtt ez megvan, jól gondolod, transzfer kell. 10-20e Ft alatt szerintem nem úszod meg, szóval akkor már inkább tömegközlekedés. Debrecenből azt hiszem a Keletibe érkeznek a vonatok, szóval onnan át kell cihelődnöd az immáron Liszt Ferenc reptér azon termináljára, ahonnan a járatod indul. Ez a repjegyen rajta van. A bkv.hu-n tájékozódhatsz a pesti helyi járatokról. Az útvonaltervező térképen megmutatja, hol kell átszállnod és merre vannak a megállók.

A repjegy megvételénél nézd meg, mennyivel előbb kell megjelenned a reptéren, hogy becsekkolhass, valamint figyelj, hogy mindent kinyomtass és nálad legyen (lehetőleg több példányban, több helyen a cuccaid között) ami a jegy átvételéhez kell.

Csomagokra szigorú szabályok vannak, fedélzetre kizárólag egy darab csomagot vihetsz fel, amire súly- és mérethatárok vonatkoznak, valamint a tartalmukra is vannak megkötések, azok is szigorúak (vagy kidobod ami nem vihető fel, legyen az akármi, vagy nem szállsz fel) Ennek is az adott repülőtársaság honlapján tudsz utánanézni. Tehát a két csomagodból feltétlenül egyet kell majd csinálnod, különben plusz pár tíz euróért adhatod fel külön poggyászként valamelyiket.

Angolul remélem tudsz, különben elég szívás lesz Eindhovenben megtalálnod, merre kell egyáltalán kijutni a reptérről, vagy hogy hogyan kell az ottani tömegközlekedést használni:D

2012. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget..:)

Ott már nem lesz gond magyarok várnak majd a reptéren.

Ha úgy megyek hogy Ferihegyig mert nem szívesen mennék be Pestre Szóval ha ott szállnék le akkor Ferihegy kettőre taxival át tudok menni?

Kinyomtatni?...XD

Ki kell nyomtatni a repjegyet?

2012. jún. 20. 19:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi olyan vicces ebben? Nem jobb, hogy több példányt is nyomtathatsz magadnak a biztonság kedvéért? Szerintem jó dolog. Vannak olyan társaságok is, ahol egy "nyugtát" tudsz nyomtatni, annak ellenében kapod a jegyt a reptéren. Ehhez ott meg kell keresni a pultjukat.

A Liszt Ferenc reptér 1-es terminálját (már régóta Ferihegy helyett így hívják) egy közvetlen buszjárat köti össze a 2-sel, az említett bkv.hu-n utána tudsz nézni. 3e Ft helyett 400-ból megúszod, nagy csomagod sincsen.

2012. jún. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

és a laptopot egy táskában fel tudom vinni a fedélzetre?

ha csak ez van nálam ?

nem kell fizetnem érte ugye?

2012. jún. 20. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha csak azt viszed nincsen akadálya. De nagyon nézz utána a méreteknek. Úgy ellenőrzik, hogy belepróbálják a táskát egy kosárba. Ha nem fér bele, akkor csomagként kell feladnod, ami több szempontból szívás. Egyrészt plusz pénz, másrészt szinte tuti ellopják a csomagkezelők.
2012. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedéshez: Debrecentől Ferihegyig célszerű vonattal utaznod (a fent említett Keletibe ne menj, minden szempontból hülyeség). Ferihegy vasútállomáson pedig pont a peron mellett találod a 200E busz megállóját, ezzel Liszt Ferenc Airport 2 végállomásig kell menned. Erre a buszra a debreceni vasúti pénztárban kedvezményes jegyet tudsz váltani.
2012. jún. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!