Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Láttam ma egy taxist, aki...

Láttam ma egy taxist, aki jobbra rövid tolatással SZABÁLYOSAN leparkolt! Akarsz róla beszélni?

Figyelt kérdés

Én most láttam először ilyent. Eddig csak az út közepén álló, vagy össze-vissza, keresztben-kasul álló taxit láttam, szentül meg voltam győződve, hogy nem tudnak tolatni!

:(



2012. máj. 21. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
döbbenet hogy van ilyen.de komolyan.
2012. máj. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom, hol élsz, kérdező, de itt Budapesten, a nagyvárosban tucatszám látni szabályosan parkoló taxikat.


Egyszer vegyél egy vonatjegyet, gyere fel a nagyvárosba, és nézz körül. Érdemes!

2012. máj. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
2: Én itt élek 54 éve Pesten, a nagyvárosban. De nincs nagy arcom. Viszont szabályosan közlekedő taxist még nem láttam, nemhogy szabályosan parkolót (kivéve a droszton).
2012. máj. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

A válaszom némileg irónikus volt, hasonlóan a kérdéshez. Ezt vagy érted, vagy nem.


Azt viszont teljesen komolyan mondom, hogy ha 54 év alatt nem láttál szabályosan közlekedő taxist, az több, mint elszomorító.


Vannak köztük pofátlanok, mint ahogy vannak a nem taxisok, a kerékpárosok, a gyalogosok, a buszsofőrök, a postások, a közértes nénik és az utcaseprők között is.


Azt viszont nem hiszem el neked, hogy még nem láttál szabályosan közlekedő taxist, hacsak nem vagy vak, esetleg szobafogságban 54 éve.


Az már sokkal elképzelhetőbbnek tűnik, hogy a szabályosan közlekedő taxis ( valamint rendőr, pizzafutár, kormányőr, busz, kerékpáros) nem b@ssza ki a biztosítékot, így aztán észrevétlen marad - mint a közlekedésben részt vevők 99,9%-a. Ettől azonban még léteznek. Bezony.

2012. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

# 2: több mint 40 éve itt élek a "Nagyfaluban", sn csak ezeket ismerem:

[link]

[link]

[link]

No meg amikor a z utca közepén pakolásznak, vagy utasra várnak, közben meg 5 méterre van a szabad hely. Komolyan azt hittem ezek nem tudnak pl. tolatni vagy el vannak tiltve tőle!

2012. máj. 22. 16:21
 6/9 anonim ***** válasza:

"több mint 40 éve itt élek a "Nagyfaluban", sn csak ezeket ismerem:"


Azért csak ezeket ismered, mert a szabályosak nem szúrnak szemet.


De ha létrehozol egy blogot, ami a szabályosan parkoló, pakoló, utast kirakó taxik fényképeit gyűjti, nagyon szívesen hozzájárulok pár fotóval. Ilyen is van, csak senkit nem érdekel.

2012. máj. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, bár most láttam a híradóban, hogy mintha Rogánéknak is szemet szúrt volna a dolog!
2012. máj. 23. 07:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Segítek kicsit:


- a bolti lopás is szemet szúrt a rendőrségnek, mégsem tolvaj mindenki

- a mozgássérült parkolóban várakozó drága autók is szemet szúrtak a médiának, mégsem paraszt mindenki, aki megengedhet magának egy drágább autót

- a számlát nem adó kereskedők is szemet szúrtak a NAV-nak, mégsem minden kereskedő adócsaló


Ezen példák után nem tartom helyesnek azt a feltételezést, hogy ha egy rogán nevű politikuskának szemet szúr néhány pofátlan taxis, akkor automatikusan minden taxist pofátlannak kéne tartani.

2012. máj. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
És a félreértések elkerülése végett: nem vagyok taxis, nem is akarom védeni őket. Majd ők megteszik, ha szükségét érzik. Sőt, mivel én is majd' 40 éve itt rontom a levegőt, pontosan tudom, miről beszélsz - csak az általánosítás b@ssza a csőrömet.
2012. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!