Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nincs nálam diákigazolvány...

Ha nincs nálam diákigazolvány megbüntetnek a rendőrök igazoltatásnál?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok..:D
2012. máj. 16. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
személyi igazolványod is lehetne. az már nem biztos hogy megbüntetne, de ha nagyon kekeckedik kitudja mi lenne
2012. máj. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nincsen még személyim.:)
2012. máj. 16. 10:45
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem büntet meg!
2012. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 perfectlie válasza:
Maximum hazavisz,de megbüntetni semmiképp nem fog.
2012. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
és akkor sem ha biciklivel vagyok?
2012. máj. 16. 14:41
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Nem büntet meg, hanem bevisz a rendőrségre, mivel nem tudod magad igazolni. Ma már más világ van, rendőrállamban élünk. Nem tudom pontosan, 200 vagy 300 méter a limit. Ez azt jelenti hogy a lakóhelyedtől legfeljebb ekkora távolságra lehetsz iratok nélkül, ebben az esetben rendőri igazoltatás során kérheted, hogy vigyenek a lakhelyedre, mert ott vannak a papírjaid. Ha ezen a körön vagy kívül, a rendőr jóindulatán múlik, hazavisz-e, igazolandó, hogy valóban ott laksz és ott vannak az irataid, vagy bevisz az őrsre. Ismerősöm egyszer kiment kocogni, félt, hogy kirázódik a zsebéből a személyije és nem vitte magával. Kb. 3-4 km-re volt a lakhelyétől. Bevitték. Persze nem lett belőle semmi, mert nem követett el szabálysértést, de mivel nem tudta igazolni magát, nem maradhatott közterületen.


Szóval egy jó tanács: ha a kisboltig mész, akkor is legyen nálad papír. MERT EZEK NEM VICCELNEK.


A saját érdekedben.

2012. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

"Nem tudom pontosan, 200 vagy 300 méter a limit. Ez azt jelenti hogy a lakóhelyedtől legfeljebb ekkora távolságra lehetsz iratok nélkül, ebben az esetben rendőri igazoltatás során kérheted, hogy vigyenek a lakhelyedre, mert ott vannak a papírjaid."


Ülj le fiam egyes!

2012. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy bevisz de az tuti hogy az autóból lekéri az adataid ki vagy mi vagy mikor születtél anyád neve stb...

És ha ésszerű magyarázatot tudsz adni hová igyekszel akkor mehetsz utadra. Amúgy diákigazolvány nem volna hülyeség hogyha lenne hogy letudd magad igazolni valahogy. De nem hiszem hogy minden 13 év alatti kiskorú dákival vagy anyakönyvi kivonati bizonyítvánnyal szaladgál.

2012. máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
egy fényképes igazolvány jó ha van nálad, én amióta jogsim van csak azt viszem magammal(plusz lakcim igazolvány) mert vezethetek vele, és személyazonosításra is alkalmas. Ha meg külföldre kell mennem akkor viszem a személyit is
2012. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.:D
2012. máj. 16. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!