Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi az kuplung és hol van a...

Mi az kuplung és hol van a motoron?!

Figyelt kérdés
Szégyen,de komolyan nem tudom. Ja, és gondolom kitaláltátok,hogy lány vagyok... :)

#kuplung #moped.motor
2012. máj. 5. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Kuplung-> tengelykapcsoló.

Ugye a motor alapjáraton is forog, a váltónak meg nem jó ha úgy akarsz váltani hogy a motor forgatja. Szóval a kuplung a motor és a váltó között van.

Nagyjából ennyi. Remélem érthetően írtam le :)

2012. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és ami kimaradt hogy a kapcsolatot szünteti meg a motor és a váltó között. Vagy lehet csúsztatni is a kuplungot ugye. Ilyenkor nem értelem szerűen nem csúszik egy kicsit és nem közvetlenül hajtja meg a motor.
2012. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt van egy nagyon jó videó róla:

http://www.youtube.com/watch?v=TolllTVFdXA

2012. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az első kettőt nem én írtam :D, dacára a 77%nak :D
2012. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kuplung az elinduláshoz illetve a sebesség váltáshoz kell, motorokon a baloldali kézi kar a kuplung kapcsoló(Jobb oldalon első kerék fék karja).


Viszont a kis motorokon/robogókon 90%-ban automata rendszer van,azaz nem kell neked váltani csak a gázt adni,és a baloldali kézikar ilyenkor már fék ..a (hátsó keréké).

Maga a kuplung szerkezet a motorral együtt van,kívülről nem látni akár automata akár kézi kapcsolású legyen a motor.

2012. máj. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbben!

Kuplung motoron ott van mint MTB biciklin a hátsófék kar.

kézi sebességváltónál (manuális) sebességváltásnál mindíg be kell húzni a kuplungot.

Azért kell behúzni ,hogy a függetlenedjen a keréktől a motor míg váltasz.

Amíg húzod a kuplungot hiába húzod a gázt nem hajt a kerék semmit.

Gondolom most azon agyalsz hogy minek az a sok sebességi fokozat. Azért kell mert a motornak csak egy adott ereje van se több se kevesebb..

mikor te egy nehéz megrakott biciklit elakarsz indítani akkor meglököd és állva taposod hogy felgyorsulj annyira ahonnan már könnyebb tekerni. Na a motor nem tud se felállni se meglökni neki erőből kell elindítani az egész járművet akár 2 kerekű motor akár autó.

De hogy ne kelljen irreális teljesítményű motor az elindításhoz így áttételekkel kell megoldani hogy felgyorsícsd a járművet. Az áttételek kisebb nagyobb fogaskerekek amivel erőt lehet nyerni. de akkor meg a sebességből veszt és ez ilyen bukok nyerek játék.


A kuplung arra való végül is hogy ne legyen terhelés a váltón míg váltasz mert rongálódna a vátómű precíz mechanikája.


Remélem így már érted miért kell a kuplung....

Megpróbáltam laikusan leírni.

De pl autómata váltósnál nem kell kuplungolni az magától csinálja.(ilyenek pl a robogók de autóba is van ilyen) Csak az meg több üzemanyagot fogyaszt ez az egyik hátránya. Mert gondolom most felmerült benned mért nem mind autómata akkor. :)

2012. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ecsém.....

Még belinkeli egy csajnak a bontási ábra animációját. :D

Szerinted honnan tudja mit kell nézni? Kizártnak tartom hogy hozzá nemértő ember átlátja nem hogy egy lány akinek az a kérdése hogy a kuplung mi is.. Szerintem az alapoktól kéne kezdeni.

2012. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!