Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért szüntették meg a Margit-...

Miért szüntették meg a Margit-híd közepén az aluljárót?

Figyelt kérdés
Lámpa megakasztja autóst, villamost, bringást, gyalogost. Rakhattak volna egy ilyen nyomógombos lámpát a babakocsisoknak meg a rokiknak, akik azért kevesebben vannak, az aluljáró meg maradhatott volna. Busz is ritkábban jár a szigetről, mint amilyen váltási idő van.

2012. ápr. 22. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nyomógombos lámpát raknak, gondolod, csak a babakocsisok meg a rokkantak nyomogatnák? Nyomná azt mindenki, aki lusta lépcsőzni. Eddig az autósok "nyomták" 70-nel, most már nem nyomja senki :) Sztem egyébként szerencsések vagyunk, hogy van egy ilyen szép sziget a város kellős közepén, engem ugyan nem zavar, ha várnom kell időnként 1 percet azért, hogy akik oda mennek, azoknak kényelmesebb legyen megközelíteni.
2012. ápr. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem sem zavar. Annak a hídnak úgyis ott van az a kanyar a közepén. Így nem lehet rajta nagy sebességgel áthajtani. Ilyesmire ott van a Lágymányosi, Petőfi, Erzsébet, Árpád és Megyeri híd.
2012. ápr. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tedd a kezed a szívedre: igazából nem mindegy, hogy a híd közepén vársz vagy utána a hídfőben? Áteresztőképesség szempontjából ugyanis nem a Margit híd a szűk keresztmetszet, hanem a két hídfő csomópontjai. Gyakorlatilag annyival kevesebbet vársz a hídról lehajtás után, amennyit a híd közepén ácsorogtál a lámpánál.


Egyébként pedig szerencsére egyre kevesebb a "kötelező" aluljáró a városban. Nem vagyok én vakond és lépcsőzni sem szeretek, úgyhogy legyen csak még több ilyen. :)

2012. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató. Az mondjuk valóban igaz, hogy lusták lesznek lépcsőzni, ha van nyomógomb. Kényelemhez nem tudok hozzászólni, aki sétálni megy, annak szerintem mindegy, hogy 1 percet vár a zebránál, vagy átmegy az aluljáróban. Abból a szempontból viszont balesetveszélyes, hogy a villamosmegállónál baromi keskeny a járda és leszáll 50 ember, valaki lelép akár villamos felé, akár egy autó elé és ott a baj. Ugyanez a sziget felől is igaz, bár ott a bringaút miatt gázos a tömeg, ahol nem kell 10-zel sem menni, valaki pórázon sétáltatja a kutyát, nem fogja a gyerek kezét és kocc. Nem arra gondoltam, hogy lehessen 50-nel menni, talán még mindig ott van a közepénél a 30as tábla, meg alig fér el 2 autó a kanyarban, de szerintem délutáni csúcsban inkább ez a rész a szűk keresztmetszet, mint a 2 végén a lámpáknál. Precíz forgalomszámlálás tudná megmondani.

Még egy: reggel, melóba menet gyakorlatilag nulla a gyalogosforgalom. Nem lenne célszerű abban az idősávban nyomógombossá tenni? Azért 1 lámpával kevesebb mégis csak gyorsítana a forgalmon, mert mondjuk lehet, hogy áll az autósor a Török utcánál, viszont sokan lefordulnak jobbra és mennek rakpart felé.

Bizonytalan vagyok, hogy ez a kissé új koncepció miért alakult így, hogyan lehetne jobb :)

2012. ápr. 24. 01:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert idióták: igazából azért mert ha meg akarták volna tartani, azt is helyre kellett volna hozni (értsd: teljes felújítás), illetve (és ez a gond) utána kultúrált állapotban tartani. Ismerve a magyar (v)iszonyokat ha nem ültetnek oda egy gépfegyverest, már 2 hét múlva széttörték volna a lámpákat és össze lett volna tag-elve az egész, vagyis ugyanúgy nézett volna ki mint előtte (lsd. móricz aluljáró).


Nekem viszont azért hiányzik, mert volt ott egy kis kilátó pont ahonnan tök jó rálátás nyílt a Lánchídra, és ezt most elvették -> barmok. Nem lehet most már jól fotózni. PLusz aki a híd egyék feléről át akar menni a másikra kénytelen várni, pedig ugyanezt aluljárón hamarabb megtehetné. A magyar ember nem azért nem aluljárózik mert lusta, hanem mert undorító lemenni, illetve adott esetben fél... De ha esetleg az államháztartás hiányát a tagelős és rongálós emberekre kivetett 1000%-os adóval próbálnák meg tömködni a telefon adó bevezetése helyett, talán most nem kéne ilyeneket írnom... Mindegy, ez már messzire vezet...

2012. ápr. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!