Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kellys viper biciklim van,...

Kellys viper biciklim van, hogyan kell állítanom a kormánymagasságot?

Figyelt kérdés
Volt egy csavar a kormányrúd körül, kicsavartam, de csak "egyben" mozgott a rúdja. Most mit tegyek? Van a kormányom belül is egy csavar (imbusz), de az pedig annyira erősen be van csavarva, h nem jön ki. Van ötletetek?
2012. ápr. 22. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:

elméletileg kell lennie egy imbuszos csavarnak pontosan a kormánycsöved közepén.szerintem amiről irsz arról van szó! Azt tekerd csak ki szépen, told meg valamivel az imbuszkulcsod, vagy használj egy hosszabb szárú imbuszt és azzal tudod feljebb emelni a kormányod. Egyébként egyenes a stucnid, vagy lejt, vagy emelkedik?


Ha lejt, akkor csak fogo és megfordítod a stucnid.


Inkább a stucnidról kéne egy fotó, mert a stucni márkája lényegesebb lenne, mint a bringáé!

2012. ápr. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Most azon vagyok, hogy keressek egy olyan imbuszt, amivel ki tudom csavarni azt a csavart, mert brutálisan be van csavarva. Nem vagyok egy gyenge alkat, de eddig nem sikerült.


Úgy néz ki, ahogy írtad is, a rúd közepén van az a csavar. Ezek szerint ha azt meg tudom lazítani, akkor kijjebb tudom húzni a kormányrudat?


Ugye nem létezik olyan, hogy ne lehetne állítani a kormányt egy bicón?

2012. ápr. 24. 15:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan nem létezik, mivel a kormányt valahogyan oda be is kellett rakni, de jó lenne egy fénykép, mert 2 féle megoldás van. Az olcsó bringákon nyakas stucni van, aminek egy része belemegy a vázadba, azt tudod állítani az imbusz kulcsos megoldássa, illetve azt ki is tudod venni a helyéről egyben az egész kormányt.


A másik megoldás pedig az, hogy az első villa illetve teleszkópnak a szárára úgynevezett magasító gyűrűket teszenek, majd a gyűrűk tetejére a stucnit rögzítik. Ilyenkor is van a kormány tetején egy imbusz csavar, illetve a stucnin is szokott lenni pár amivel rászorítod a villanyakra.


Mindjárt keresek képeket a neten és kifejtem!

2012. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval, ha minden igaz, akkor ilyen a stucnid, tehát nem cserélhető a stucnid. Fogod kitekered az imbuszt és feljebb húzod a kormányod ennyi!


Megfogod az imbusz kulcsot szépen a végére ráhúzol egy gázcső darabot, vagy valami ilyesmit és már meg is toldottad az erőkart,és meg fogod tudni nyitni!


A másik, ez is egy Kellys Viper, szóval ezért nem segít a típus..


[link]


Itt meg láthatod, hogy a stucni egy külön cserélhető egység, aminek a villanyakánál van 2db imbusz csavar. Itt ki kell tekerned azt a 2-t is, kell hozzá kis emelőgyűrű, ami kb így néz ki:


[link]


majd annak a tetejére visszacsúsztatod a stucnidat, szépen meghúzod az imbuszokat és készen is vagy!


NICO


Mekkora az a bicikli, és Te hány cm vagy?

2012. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos ennél jobb képet nem is találhattam volna az emelő/hézagoló gyűrű beszerelésére:


[link]



Ha kell még valami segítség írj, nuygodtan, segítek!

2012. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!