Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hivatásos C ketgóriás jogosítv...

Hivatásos C ketgóriás jogosítványhoz jó a 101-es orvori csoport? Ma vettem át a jogsit, és az ügyintéző azt mondta, hogy nem jó hozzá a 101-es, közben amikor elkezdődött a tanfolyam, az oktatóm azt mondta, hogy még a 100-as is jó hozzá.

Figyelt kérdés
kérdeztem az ügyintézőt, hogy nem keveri össze a PÁV-val, vagy a GKI-val véletlenül, mire ő azt mondta hogy nem.
2012. márc. 19. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:

hát én még 100-as alkalmasságiról nem is allottam, de mindegy.

amúgy 1-es csoport->101-es kóddal van jelölve

2-es csoport->102-es kóddal van

neked 2-es eü. csoportba kell tartoznod, én akkor lesz 102 a jogsidon és csak akkor lesz hivatásos, de így ki se adhatják ha egyes...

2012. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én még 100-as csop-ról nem is hallottam.

Attól lesz hivatásos(részben),hogy csináltatni kell hozzá egy 2-es csoportú orvosi alkalmasságit,amit 5 évre adnak,olyan 6-8 ezer forint és ettől lesz benne a 102-es kód a jogsiban.(foglalkozás-egészségügyi orvos csinálja úgy tudom)

Ezzel vállalhatsz munkát,illetve a PÁV-nak is feltétele(a PÁV I-re nekem tuti kellett,de szerintem a PÁV III-hoz is azt fogják kérni)

A PÁV III meg azért kell,hogy 7,5 tonna felett is fuvarozhatsz.

Én úgy tudom(de ez már nem biztos,az eddigiek tuti infók),hogy a 102-es kóddal lehet csak munkát vállalni,a 101-es az csak akkor elég,ha magad céljára használod,mint pl. személyautó jogsinál is elég a 101,tehát nem szállítasz,nem dolgozol másnak,akkor elég.de mondom,ez nem biztos.

2012. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hali!


Lehet 101 es kóddal C jogsija valakinek sőt D je is minden féle kategória! :)


Csak nem válalhat munkát és addig a PÁV minősités sem használható ha meg is van . :)


PÁV 3 hoz is EÜ kettes kell ugy tudom az 1 es és a 2 eshez 100% hogy EÜ 2 es kell azt tudom!


Saját teherautóját vezetheti meg a saját buszát de dolgozni nem dolgozhat vele..


Az okmányiroda köteles 101 es kóddal 10 évre is megadni a kategóriákat csak munkaválalásra nem lesz jó ennyi..


Szerintem az okmányirodás csak jót akart mert munkához tényleg a 102 es kód kell.


Ha viszont saját teherautód van akkor oda elég a 101. De az ilyen ritka! :)


A 100 as kód meg csak íronia volt az oktató részéről olyen nincs. :)

2012. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Visenk Szilárd válasza:

C,D,CE,DE-t már csak a 102 bejegyzésssel adják meg.



jogsi2016.fw.hu


j o g s i 2016.fw.hu

2016. márc. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tóth Béla István válasza:

Bővebb weboldal:


[link]


Itt le van írva minden. A dolog lényege az hogy 2013. január 19.-e óta a B és C kategória csak 102 kóddal adható meg hivatásos és magán célra is.

2016. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tóth Béla István válasza:

Oooooops elírtam, javítom:


Bővebb info weboldal:


[link]


Itt le van írva minden. A dolog lényege az hogy 2013. január 19.-e óta a C és D kategória csak 102 kóddal adható meg hivatásos és magán célra is.


101 kóddal csak az A, B, és B+E kategóriák jegyezhetők be

102 kóddal a fentiek illetve a C+E és D+E



üdv autóvezetők!

2016. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tóth Béla István válasza:
ht.t.p://bcdjogsi.atw.hu/
2016. máj. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szereném kérdezni a válaszolóktól, mert látom képben vannak ezekkel a kategóriákkal. Én idén febr 14.-én voltam egyes orvosin (101-es) jogosítványhosszabbítás céljából.


Most úgy döntöttem, leteszem a C jogsit, viszont oda már a kettes kell ugye. Szóval a kérdésem az volna, h nem e jártam volna jobban, ha akkor febr 14.-én nem az egyest, hanem már egyből a kettest csináltattam volna meg? Vagyis ez olyan, ha vki megszerzi a 102-est, akkor automatikusan a 101-es is belekerül a vez. engedélyébe, mégha 101-est nem is szerzett v már lejárt eü okok miatt?


Elnézést h kicsit hosszú lett.

2017. márc. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!