Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Görkorival lehet leállósávban...

Görkorival lehet leállósávban közlekedni?

Figyelt kérdés
Esetleg ha kerülni akarom a járdát, vagy az épp nincs akkor mit tudok tenni? Az szabályos ha az út jobb szélén megyek, mint biciklivel mondjuk?

2012. márc. 15. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Leállósávban körkorival? Ha jól tudom csak autópályán van leállósáv és autópályán minimum 60km/h-val kell menni. Út szélén sem ajánlatos, mert ha 2 kamion pont melletted találkozik akkor neked csengettek. Falun vagy város kevésbé forgalmas utcáin még talán-talán, de főúton szerintem felejtős.
2012. márc. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

A görkori nem közlekedési eszköz hanem sport eszköz, ezáltal külön kresz sincs rá.

Közlekedj úgy mintha gyalogos lennél.

Az utak eléggé kerülendők. Esetleg kertvárosi részeken ahol gyér a forgalom ott mehetsz.

2012. márc. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A görkori pont átmenet a bringa és a gyalogos között:

- a bringásokhoz képest túl lassú vagy, ők löknek fel téged

- a gyalogosokhoz képest túl gyors vagy, őket lököd fel


Mondanám hogy a biciklisávban/bicikliúton menj,viszont ott meg a bringások fognak anyázni rád.


Autók mellett semmiképpen se menj, mert nagyon nagyon balesetveszélyes. Elmegy melletted Abdul a török kamionos és a kamion szele úgy megcsaphat, hogy amiatt megszédülsz és beesel az első autó alá. Nézd meg az autópályán amikor két kamion elmegy egymás mellett, akkora nyomáskülönbség alakul ki, hogy a két kamion egymás felé közeledik akár 5-10cm-t is és itt 40 tonnákról beszélgetünk, nem 100kg-ról.


Ettől függetlenül is balesetveszélyes. A közút nem játszótér. Maximum csak nagyon kis forgalmú utakon menj.

A gyalogosokon kívül minden más közlekedővel szemben csak Te húzhatod a rövidebbet!

2012. márc. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi,de a korival sokkal gyorsabban tok haladni,mint bicóval
2012. márc. 18. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ezt én kizártnak tartom. Bringával simán lehet menni 30-40el, mikor tudsz Te korival 30-40el menni?
2012. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Görkorival kb olyan sebességgel halad mint a bringások, nem (sokkal) lassabb náluk, még ha nagyon sietnek sem...
2012. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Jajj de jókat derültem a válaszokon!:) "Akkor neked csengettek" meg "Abdul a török kamionos"!:D Amúgy igazak.

Most tényleg akkor hogy van? Ha úgy kell korival közlekednünk,mint gyalogosan,akkor főútvonalon a haladási iránnyal szemben kell mennünk? Én az ilyen kamionos dolgokat úgy gondolnám kivédeni,ha hallom hogy jön,mert már úgyis messziről hallom,akkor leállok addig az útról.

2013. júl. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

görkorival gyalogosnak minősülsz, ergo a gyalogos szabályok vonatkoznak rád

gyalogolni pedig tilos autópályán

2013. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!