Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kérem, segítsen nekem egy...

Kérem, segítsen nekem egy felnőtt! Egy levelet kell írnom a MÁV ügyfélszolgálatának, a történteket leírom, sajnos sürgős!?

Figyelt kérdés

Sajnos jelenleg idegen segítségére vagyok szorulva, de meg kell írnom ezt a levelet, aki segít nekem ebben, írjon nekem erre az e-mail címre, és és leírom a történteket! tozeg.afonya@freemail.hu


Nagyon megköszönöm!


2012. febr. 26. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Írd le itt és akkor próbálunk segíteni.
2012. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A következő a történet: Mivel tartósan beteg vagyok, kaptam tavaly utazási kedvezményt, 90%-os kártyát. Február 11-én ugyanúgy 90%-os jegyet kértem vonatra EGY 10 KM-ES távra. Mivel a betegségem tartós, (erről van papírom) nem tudtam, hogy hatályossága van a kártyának, és az utazásom napján 10 nappal le volt járva. (Az egy év alatt egyébként soha sem kérték a kártyát, érvényességet végképp nem néztek.) Ezen a napon megvizsgáltak minden adatom, és ekkor derült ki. A kalaúz azt mondta, hogy meg kell újítani, mert ez már nem érvényes. Ha 15 napon belül szerzek papírt róla, hogy jogosult vagyok rá, akkor nem kell kifizetnem a 8225 Ft büntetést. Elmentem a pénztárhoz, bemutattam a szakorvosi papírom, de azt mondták, hogy ez sajnos nem elég, állami kincstártól kell papír. Viszont a következő vizsgálatom nyáron lesz, így nem tudjuk meggyorsítani a kártya újítását, illetve kiállítását. Én ekkor mondtam, hogy jó, akkor kifizetem, láttam hogy mást nem tehetek, de a pénztáros nagyon segítőkész volt, azt mondta nem akarja elvenni ezt a pénzt ekkora táv miatt, és ilyen okkal, kérte hogy próbáljam meg az ügyfélszolgálatot, a címet is felírta nekem, hova küldjem, hátha adnak valami kedvezményt és nem kell a teljes büntetést fizetnem.


Ezt szeretném valahogyan leírni, sose írtam semmilyen formában hivatalos levelet , gondolom kérelemként kell küldenem. Valamilyen mintát, vagy vázolást szeretnék, mégis hogy kezdjek hozzá, és hogyan fogalmazzam meg. A papírt a tartós betegségről küldöm majd a levéllel együtt. (a 90 %-os kártyámat a kalaúz elvette, mert lejárt).


Nagyon hálás lennék, holnap legkésőbb küldenem kell, hátha megúszom kevesebbel.

2012. febr. 26. 10:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt MÁV-Start Ügyfélszolgálat!


Az alábbi ügyben kérném segítségüket:


2012 február 12.-én utaztam az xxxx.számú járatukon A-ból B-be. Az útra egy 10 km-es 90%-os menetjegyet váltottam, mely kedvezményre az XXXXXX.számú MÁK kártya alapján vagyok jogosult tartós betegésem okán. A kártyát egy éve kaptam, és mivel tartós betegésről van szó, nem figyeltem meg, hogy a kártyának érvénytartama van. Utazásom során jegyvizsgáló munkatársuk tüzetesebben megvizsgálta igazolványomat, és ő figyelmeztetett arra, hogy a kártya sajnos 10 napja le van járva, így nem vagyok jogosult a kedvezményre. Pótdíjazásom során felhívta figyelmem arra, hogy ha 15 napon belül megújítom a kártyámat, akkor a megállapított 8225 Ft pótdíjat nem kell befizetnem. Mivel orvosi felülvizsgálatom idén nyáron esedékes, és korábban nincs lehetőségem a vizsgálaton megjelenni, így pénztárukban a betegségemet megállapító szakorvosi véleményt mutattam be, amit nem fogadtak el, így pótdíjazási ügyemet rendezni nem tudtam.

Bár elismerem, hogy hibáztam, mégis méltánytalannak tartom egy 10 km-es útért cserében 8225Ft-os büntetés kiszabását annak tekintetében, hogy jóhiszeműen jártam el, a menetjegyemet szokásom szerint megváltottam, azonban a kártya érvényessége időközben lejárt. Az összeg kifizetése nagy anyagi teher jelentene számomra/családomnak hiszen havi gyógyszerköltségem xxxx Ft, a MÁK kártyát pedig rajtam kívülálló ok miatt megújíttatni nem tudom.


Kérném a Tisztelt Ügyfélszolgálatot, hogy a kiszabott pótdíjat méltányosságból csökkenteni szíveskedjenek, a fenti indokok figyelembevételével.


Levelem mellékleteként megküldöm a kiállított Utasleadási lap, valamint a szakorvosi véleményem másolatát. A MÁK kártyámat jegyvizsgálójuk bevonta.


Segítségüket, a számomra pozitív elbírálásban bízva előre is köszönöm,


Tisztelettel: Gipsz Jakab



A fennmaradó xxxxx-es részeket értelemszerűen töltsd ki.


Sok szerencsét.

2012. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"anyagi teher jelentene "


anyagi terhet jelentene


Írd át, elgépeltem.

2012. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm!!!
2012. febr. 26. 12:11
 6/14 A kérdező kommentje:
Nyomtatva küldjem, vagy elfogadják írottan is?
2012. febr. 26. 12:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, akkor gépeld le, nyomtasd ki. Azért legyen valami formája, mégis kérsz tőlük.


Ellenben elküldheted emailen is, úgy a mellékleteket szkenneld be, fotózd le, vagy digitalizáld valahogyan.

2012. febr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Értem, rendben, akkor nyomtatom.


Még valami: mivel 30 napig rendezni kell ezt az egészet, még 12 napom van, különben ha húzódik a fizetés, még több lesz. Ezt szükséges beleírni, vagy tudni fogják? Csak hogy, minél hamarabb intézzék a dolgot. A büntetést úgyis küldöm a levéllel együtt, a dátum rajta, hogy mikor történt.

2012. febr. 26. 12:24
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapból neked nem kell (nem illik) figyelmeztetni őket határidőre, hiszen kérsz tőlük kedvezményt. Nagyon jól tudják ők a határidőiket :)


Ha panaszt, vagy méltányossági kérelmet nyújtasz be, az halasztó hatályú, azaz addig amíg ők intézik az ügyet, nem ketyeg az idő.

2012. febr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem, még egyszer nagyon szépen köszönök mindent!
2012. febr. 26. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!