Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van esélyem megúszni a bünteté...

Van esélyem megúszni a büntetést? Ugyanis a sebességkorlátozó tábla az előírtnál alacsonyabban volt kirakva! Érdemes megtámadnom a büntetést?

Figyelt kérdés

50-es táblánál 62-vel mentem, viszont kimentem utólag a helyszínre, és a tábla alsó éle és az úttest között nincs meg a minimális 225 centi, ráadásul egyetlen oszlopon 4 db tábla van, így egyszerre két okból is szabálytalan a táblakihelyezés.


Idézem a jogszabályt:

A jelzőtáblákat az útburkolat, illetőleg a talaj szintje felett úgy kell elhelyezni, hogy

b) olyan helyen, ahol gyalogos- és/vagy kerékpáros közlekedés van, a tábla

ba) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 2,25 méter,

bb) (a legfelső tábla) felső éle legfeljebb 4,10 méter,


a) egy tartóoszlopon három táblánál többet nem szabad elhelyezni [ebbe a szokványos kiegészítő tábla (távolság, irány, időtartam) nem számít bele],


2012. jan. 15. 19:24
 1/6 A kérdező kommentje:
arról már nem is beszélve, hogy a mérőautó a menetiránnyal szemben állt, amiért tavaly engem 8000-re büntettek.
2012. jan. 15. 19:26
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok hűhó semmiért.

Fizess és ezentúl légy körültekintőbb.

Mellesleg az út kezelőjét kellene pereld ami végeláthatatlan polgári peres huzavona és a szabálysértésedet nem teszi semmissé.

2012. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de az ő hanyagságuk miatt nem láttam a táblát.
2012. jan. 15. 19:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a Te szerencsétlenséged miatt nem láttad. Érdekes, én 4 táblát is kellően fel tudok dolgozni, és leszarom, hogy hány centi magasan van. Ha nem tudsz vezetni, inkább használj tömegközlekedést, ott nem kell ilyentől félned :)
2012. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Aha! És a sebességkorlátozó volt legalul?

1. Mert ha a sebességkorlátozó magassága az előírt határok között volt, akkor mi is a probléma? A legalsót kifogásolhatod maximum, nem?

2. Idézet tőled: "b) olyan helyen, ahol gyalogos- és/vagy kerékpáros közlekedés van, a tábla "..

Ez nem határozza meg, hogy a táblának milyen magasságban kell lennie, csupán arra ad előírást, hogy a gyalogos vagy biciklis ne verje be a fejét! Eszerint lehet az alacsonyabban is a rád vonatkozó tábla!

2012. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem akadékoskodnék!-még a végén photoshop-pal eltüntetik a biztonsági övedet(ha egyáltalán be votál kötve),és azért is elővesznek.

Inkább írj egy "kifogást",az illetékmentes,és alkudj.hivatkozz,hogy csóró vagy...stb.

2012. jan. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!