Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Taxisnak mennyi borravalót...

Taxisnak mennyi borravalót illik adni manapság?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ - általába semennyit, mert a 90%-uk ha látja rajtad, hogy idegen helyen jártok akkor úgyis 10 km-es kerülőn visz el a címre.


Külföldi vendégem pl. Petőfi híd pesti oldalról Lágymányosi budaira akart menni és a Lánchído mentek át.

2011. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Semennyit!! Aki vezet az ne igyon bort!
2011. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Változó, de Én úgy gondolom, ha már taxiban ülök, akkor nem ez okoz gondot.

Én például törekszem a 10% közelében lenni, tehát 3200-ra 3500-at adok.

2011. nov. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3:


Miért kell borravalót adni? Miért pont 10%-ot?

2011. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mi hétvégén éjszaka szoktunk taxizni! Buliból buliba. Én mindig azt hittem a taxisok hiénák meg lehuzzák az embert de ez kamu! Szinte olcsóbban kijövünk mint ha BKV-nánk Nem is szoktunk borravalót adni megegyezünk út elején egy árban aztán slussz
2012. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

Semennyit. Végighallgatod,ahogy sír az üzemanyagárak miatt mint a fürdősku**va, aztán 50km-es kerülővel elvisz valahova, ahol még le is akar húzni.

Taxist és benzinkutast nagy ívben el kell kerülni. Ha mégis taxi, adjon számlát és fillérre ugyanannyit fizess, amennyit az óra mutat.

2014. aug. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!