Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi az a növény, ami a Dózsa...

Mi az a növény, ami a Dózsa György uton a VI-ker részen elválassza a sávokat? Káposztának tűnik.

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 18:05
 1/10 anonim válasza:
Nekem karfiolnak tűnt.
2011. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az is.

Díszkáposzta a neve (az íze is olyan,megkóstoltam) és elárasztotta a fővárost járdaszigettől a Margitszigetig bezárólag ...

:p))

2011. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi! és ehető?
2011. nov. 20. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:

"Felhasználása


Cserepekben, szabadföldi ágyasokban, városi parkokban egész ősszel, sőt enyhébb teleken akár tavaszig, szépen virít. Különösen Nyugat-Európa közterein népszerű, mert nagy térállása miatt jóval kevesebb tő kell belőle, mint az egyéb virágokból.


Színétől függetlenül valamennyi fajta ehető, bár egyesek nyersen kissé kesernyés ízűek. Színes leveleikkel salátástálakat, körítéseket, hidegtálakat díszíthetünk. Savanyított vagy száraz állapotban önállóan is fogyasztható. Főzeléknek a kelkáposztához hasonlóan készíthetjük el.


A felesleges egyedeket takarmányozásra is felhasználhatjuk. Újabban megjelentek magasabb törzsű hibridek is, amelyek a vágott virágokhoz hasonlóan csokrok díszítésére, színesítésére kiválóan alkalmasak.


Megjegyzendő, hogy jellegzetes káposztaillata betegségek, élettani problémák (levél-sárgulás, rothadás stb.) esetén fokozódik, s kellemetlen rohadtkáposzta szagot áraszt."


Innen: [link]

2011. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogy-hogy nem szedik le megenni ebben a válságban?
2011. nov. 22. 09:24
 6/10 anonim válasza:

Nagyon egészséges lenne megenni azt ami az utcán van. Csak a kipufogógáz megy rá és az utca fertőzött pora. A parkokban meg a kutyák hugyozzak le.

Igazán fincsi lehet...

2011. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
de ehető?
2011. nov. 25. 20:25
 8/10 anonim válasza:
Erre már a 3/7-es válaszolt
2011. nov. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én se tudom, hogy ehető e?
2011. nov. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Erre már a 3/7-es válaszolt
2011. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!