Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Színtévesztő vagyok, B kategór...

Színtévesztő vagyok, B kategóriás jogsim van, van esélyem arra hogy hivatásos jogsit kapjak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Nincs és ne is próbálkozz vele ,legyél figyelemmel az ember társaidhoz!!!!tudod úri vezető ként is el gondolkottató!!
2011. szept. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaphatsz
2011. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nincs. De a színtévesztésnek több fajtája is van, ha úgy vagy színtévesztő, hogy meg tudod különböztetni a pirosat-sárgát-zöldet-kéket, csak nem annak látod amilyennek más, akkor tényleg tudsz boldogulni, de ha egyforma a kettő, akkor nagyon vigyázz, mert egy balesetnél mindent a nyakadba fognak varrni erre való hivatkozással!
2011. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha úgy vagy színtévesztő, hogy azokból a hülye pöttyök közül nem tudod kiolvasni a betűt, számot, akkor simán kaphatsz. Én is színtévesztő vagyok, emiatt rám mondták, azt több, mint 1 éve van jogsim. Felismerem a színeket, mindet, csak a hülye pöttyökből nem tudok olvasni, ennyi. De ha alapból nem ismered a pirosat, zöldet, sárgát, hát akk jah, nincs sok esélyed.
2011. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Lehetsz, nekem is van... Függ attól, hogy milyen fajtája.
2011. nov. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
13/1992. (VI. 26.) NM rendelet "a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról" kimondja, hogy "A 2. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások"... "A színlátás zavara esetén az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg."
2011. nov. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Orvos fogja eldönteni, függ attól, hogy milyen színt tévesztesz. Mivel színtévesztő vagy, ezért valószínűleg tudod. Amúgy manapság a szakma elég toleráns, de érdemes olyan orvost keresni, aki halad is a korral. Legtöbbször azt csinálják, hogy a jogsiba belekerül, hogy színkorrekciós szemüveggel vezethetsz csak. Amúgy a színtévesztés (Nem SZÍNVAKSÁG!) korrigálható speciális szemüveggel, ami (milyen meglepő!) magyar világszabadalom és a Műszaki Egyetemen kísérletezték ki, oda is kell majd menned, ahol megnézik a szemed. Itt találsz róla részletes infót: szintevesztes.com. Én 20 éve vezetek színtévesztőként jogosítvánnyal minden probléma és szemüveg nélkül. Bár a múltkorjában csináltattam ilyen korrekciós szemüveget, kb. 70e-be kerül egy menő szemüvegkerettel és olyan, mint egy napszemüveg színezett lencsével. Vezetésnél sem zavaró.


Amúgy meg fogsz lepődni: még repülőgépvezetői jogosítványt is szerezhetsz! Persze csak nappali VFR (normál látási viszonyok (Visual Flight Rules) mellett engedélyezett, tehát nem IFR (Instrument Flight Rules) - műszeres, rossz időben használható repülési szabályok szerintit) repülési jogosítvánnyal. Hobbira az is jó, én már vezettem repülőt is gond nélkül.


És jó tudni, hogy a magyar férfiak 8%-a színtévesztő, még ha nem is tud róla, vagy nem mondja el. Szóval nem kell szégyellni. Mindenkinek van valami defektje, van akinek a szemével, van akinek az agyával :P

2013. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!