Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Színtévesztő vagyok, lehet-e...

Színtévesztő vagyok, lehet-e B kategóriás jogsim és hol kezdjem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, színtévesztő vagyok, de gond nélkül megadták az alkalmasságit korlátozás nélkül. A háziorvosodhoz kell elmenned alkalmassági vizsgálatra.
2011. jan. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha szintévesztők vagytok honnan tudjátok mikor zöld vagy piros a lámpa? Ha a lámpa alján világit akkor zöld felül meg piros kikövetkeztitek?
2011. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
83%
Normál jogsit kaphatsz, hivatásost nem.
2011. jan. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Illetve attól is függ, milyen színeket keversz össze. De igen, irány a háziorvos, ő majd megállapítja.
2011. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
96%

Minden további nélkül lehet B kat. jogosítványod. Én is vörös-zöld színtévesztő vagyok, protanomál, és megadták. Nekem a háziorvosom (sárkányom) próbált kötekedni, de a szemorvos is nekem adott igazat. Sok autósiskolában a KRESZ első óráján be szokott ülni egy doki, ő megcsinál mindent helyben és ő tutira képben van, úgyhogy nem kötekszik.


Ketteske válaszolónak pedig a válaszom az, hogy miből gondolja, hogy mi nem látunk színeket? Mi nem fekete-fehérben látunk, csak bizonyos színátmeneteknél kevesebb árnyalatot tudunk megkülönböztetni. Néha előfordul, hogy erőteljes kontrasztoknál, kis kiterjedésű felületeknél nem teljesen tiszta zöldet (pl. fehér abroszon vékony zöld csíkokat) tévesen pirosnak azonosítok. Viszont a jelzőlámpa pirosa és fehéres-zöldje között óriási a különbség, soha nem tévesztem el.


Remélem, találkozunk az utakon :)

2011. jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
elvileg nemkaphatsz igy jogsit ,gyakorlatilag a mai világba minden megoldható.
2011. jan. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát, nálunk az alkalmassági annyi volt, hogy bejött a doki, felírta a nevem, elvette a pénzt, megkérdezte van-e valamilyen betegségem, aláírta a papírt, és kész...
2011. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

11:09-nek üzenem, hogy mielőtt hülyeségeket ír, gondolkodjon.


A színtévesztőknek LEHET jogosítványuk, a színvakoknak nem.

2011. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

elvileg meg gyakorlatilag is kaphatsz jogsit, az előttem 2vel hozzászóló valahol félretájékozódott.

Ahogy leírták, ha a doki beleírja az alkalmasságiba, hoyg színtévesztő vagy, akkor hivatásos jogsit nem kaphatsz (nem lehetsz taxis, árufuvarozó, stb) csak sima jogsit.


Színvakoknál van azt hiszem szigorúbb dolog, de ezt már nem tudom.

Én is színtévesztő vagyok, sárga-zőld, de 2002-ben simán megkaptam az alkalmasságit, a háziorvos nem kötött bele semmibe. Először bele akarta írni hogy rövidlátó vagyok, de akkor ugye elvileg kötelező lenne szemüveggel vezetni olyan korlátozást adnak ki (nem vagyok benne biztos, mert 2002 nem ma volt már, és csak akkor jártam utána a dolgoknak), de erről a dokit sikerült lebeszélni :)

2011. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is színtévesztő vagyok és mégis van jogsim, a lámpás dolognak meg ehhez kb. semmi köze ...
2011. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!