Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem találtam, -bár kerestem-...

Nem találtam, -bár kerestem- a KRESZ-be hogy hányszor jelzik előre hogy fizetős szakasz jön, és hogyan van jelezve több sáv esetén? Megköszönném a tájékoztatást.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs számszerűen kikötve, hogy hányszor KELL kirakni a táblát. 2-3x szokott kint lenni. Egy olyan tábla jelzi, aminek kék az alapja, tehát egy információs tábla. Ebben a kék alapban van egy olyan fehér nyíl, hogy egyenesen és jobbra mehetsz, az egyenes mellé oda van írva, hogy MATRICA/VIGNETTE. Jóval nagyobb mint egy normál tábla, illik észrevenni.
2009. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A teljes anyag 1- 67 §-ig: [link]

10. § (1) A közúti jelzőtáblák a járművezetők részére

a) az útvonal típusát jelzik,

f) tájékoztatást adnak.

(3) A jelzőtáblákat - a (4)-(6) bekezdésben említett kivétellel - az úttest mellett, menetirány szerint a jobb oldalon helyezik el. A jelzőtáblát a bal oldalon, illetőleg az úttest felett megismételhetik. A jelzőtábla jelzése - a (4) és az (5) bekezdésben említett kivétellel - a jelzőtáblával szemben közlekedő minden járműre vonatkozik.

(4) Ahol a menetirány szerinti jobb oldalon útburkolati jellel jelölt két vagy több forgalmi sáv van, a forgalmi sáv felett elhelyezett jelzőtábla jelzése az alatta levő forgalmi sávban közlekedő járművekre vonatkozik.

11. § (1) Az útvonaltípust jelző táblák:

(4) Az (1) bekezdés a) pontjában említett jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő jelzőtábla (8/a. ábra) azt jelzi, hogy az út úthasználati díj megfizetésével vehető igénybe. Az (1) bekezdés a) és b) pontjában említett jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő jelzőtábla (8/b. ábra) az úthasználati díjfizetési kötelezettség végét jelzi. A kiegészítő jelzőtábla jelzése tartalmazhatja a díjfizetési kötelezettség ellenőrzésének módját is.


[link]


[link]


eki.sze.hu/ftpuj/NGB_ET009_1/09_Tájékoztatás.pdf


[link]

2009. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!