Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen beosztású rendőrök...

Milyen beosztású rendőrök járkálnak a Nivákkal?

Figyelt kérdés
Elég sokszor látom, h civil rendőrök szálnak ki egy nővel, és mennek be a boltba, v akárhova, forgalomba is sokat látni belőllük. Ők milyen beosztásba vannak, h civilbe hordják a nőjeiket boltba, a felmatricázott tizenakárhány literes fogyasztású nivával?
2011. aug. 18. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nivát már nem nagyon lehet látni a rendőröknél.

Talán a körzeti megbízott kapja, de nem azért mert terepjáró hanem mert régi autó.

De van ahol a körzeti megbízott a saját autójával jár.

2011. aug. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az elmúlt egynéhány évben elkezdték kivonni őket a forgalomból, már nem nagyon van, talán csak egy-két helyen, s mivel terepjáró értelemszerűen használata is többnyire ennek megfelelő (határba, tanya-világba, erdőbe járnak velük), valamint ha jól tudom a rendőrségi vízi- és légijárművek közúti vontatását is korábban gyakran ezekkel végezték.
2011. aug. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
pl.: [link]
2011. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


Az ilyen matricás nivákra gondoltam. Még a sziréna is rajta volt, pl azon is amit ma láttam. Miskolcon mozgok csak, úh nem mondanám h a tanyavilágba ment volna :D

2011. aug. 18. 17:17
 5/11 anonim ***** válasza:
...és Miskolc környékén nincsennek szélsőséges terepviszonyok? Rég jártam már arar, de ha emlékezetem nem csal van ott valami Bükk nevű dombocska is példának okáért meg mintha egy pár bánya is rémlene, meg valami Cserehát, ahol egy-két rész egy átlag rendőrségi Focussal nem biztos hogy a legnagyobb biztonsággal megközelíthető.
2011. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én mondjuk azt nem értem ... hogy az államnak erre ennyi pénze van?


Látni lehet hogy egy rendőr autóval 1 vagy 2 rendőr járkál! És vagy 4-5autó megy a városban így!


Egyszerűbb lenne ha 1rendőr autóba beültetnének 4 rendőrt aztán nem kellene ennyi autót tankolni feleslegesen!


Az államnak erre van pénze... Ennyiből én is kőrözök a városba szívesen a kocsimmal és figyelem a területet ha az állam betankol nekem!!!!

2011. aug. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pont ez lett volna a kérdés lényege h miért nem a civil autójával furikázza a feleségét munkaidőbe, miért nekünk kell ezt is fizetni? Nem pedig az h miért tart fent a rendőrség nivákat...
2011. aug. 18. 18:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézdd, én ilyet még nem láttam hogy a rendőrök szolgálatban a családjukat fuvaroznák. Ha te láttál egy nőt akit egy-két rendőr bekísért a boltba akkor én sokkal inkább arra gyanakodnék hogy háziőrizetest vagy tanúvédelmist vittek el bevásárolni, azért hidd el elég durván figyelik a kilométereket a rendőrségnél, nem engdik hogy te egy centivel is többet menj mint ami indokolt. Ráadásul ha szolgálatban voltak akkor bármikor kaphattak volna hívást hogy menni kell valahova (mentő, redőr, tűzoltó a szirénások ugyebár), így én tényleg nem hinném hogy valaki rendőrként a családjával akárcsak kapcsolatba is lépne szolgálati időben.
2011. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyedül volt a rendőr és, elől ült a nő. És nem 1x láttam már ilyet. Mondjuk mind1 is, nem lényeg annyira. Ettől nem fogok jobban aludni :D
2011. aug. 18. 18:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerem teljesen a jogszabályokat, de szerintem sem tanúvédelmis, sem háziőrizetes esetében nem áll fent veszély, így nem hinném hogy kötelező lenne őket bilincsben vinni, hátra ültetni (a 2 ajtós Nivában meg pláne nem fognak ilyesmivel vesződni, de ha tgk. akkor lehet csak 2 üléses). Ne érts félre, nem a rendőröket akarom védeni, nem bírok én sem túlzottan őket, csak tudom mekkora korlátozásaik vannak. Gyakorlatilag a főnökökön kívűl nem nagyon használhat senki szabadon autót, egy Nivás járör meg pláne nem viheti el a kocsit úgy hogy "Minnyá jövök, csak elviszem az asszonyt bevásárolni." Ráadásul eggyenruhában, szolgálat közben meg pláne nem, ha meglátja egy másik rendőr valószínűleg köp róla.
2011. aug. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!