Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Városligeti körúton (tiltó...

Városligeti körúton (tiltó táblát nem láttam, pedig körbejártam), "Tiltott helyen várakozik" cetlit kaptam, mennyi lehet?

Figyelt kérdés

A helyszíni bírság van rajta jelölve, tehát ezt szabták ki (nem a szabálysértési eljárás)...

Ha ez a máshol olvasott 30 lenne, azt hiszem őrjöngenék, mert:

Ma de. az állatkertbe mentünk a gyerkőccel (vidékről), és a városliget egy merő rémálom volt: negyed 11-től 3/4 12-ig (szó szerint, tényleg) parkolót kerestünk. A Felvonulási tér a Műcsarnoktól az Ajtósi Dürer sorig végig tele, és persze a sétányok is mindenhol csurig parkolva... Másfél óra után sikerült valahol kifognunk egy épp kiálló autót, annak a helyére beálltunk.

Majd láttuk, hogy a sétányból kivezető úton közterületesek fotóznak autókat, amikkel egyszerűen az út közepén megálltak, és otthagyták őket... Megnéztem az egyiket, 5000 Ft volt ezért a bírság. Ennél többet kapok??

Nekem is egyszerűen az út közepén kéne hagynom a kocsimat? :((( Mi a fenéért vagyok ennyire szabálytisztelő, h másfél órát keringek, már az őrület határán??

Jah, amúgy kiderült, azért a tömeg, mert a gyerekek ingyen mehettek be az állatkertbe... :o Tömegnyomor és cirkuszok (nem nálunk, csak láttuk/ hallottuk) voltak bent is, plusz ez a cetli... wááááhhhhh... egy rémálom volt ez a nap, bocs, remélem kicsit lenyugszom, most h kiírtam...


Azért a cetlire tudtok valami biztatót írni?

Köszi


2011. aug. 10. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a 10. ker kozma utcai temető előtt 8 ezer volt pár hete. Nekem a cetlin rajta volt az összeg is és a hátoldalán egy telszám is volt, hívd fel és kérdezd meg tőlük. Nem biztos hogy be fogják tudni hajtani szabálysértési eljárásban. (ha nem fizeted be a helyszínit szabálysértésit kezdeményeznek)
2011. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi, mondjuk nem értem, hogy lehet helyszíni bírság, mikor nem voltam ott? Így persze esélyem se volt befizetni - 13:50 az időpont rajta, 5 körül értünk vissza a kocsihoz az állatkertből... És se összeg rajta, se a rendszámom, se semmi. ill. csak vmi olvashatatlan számkombináció a közterület-felügyelő fölött, gondolom, az azonosítója. :s


Nem is értem... ez nem olyan másodpéldányos szigorú számozású cetli, mint amit a középen kocsiledobósok kaptak, ez egy sima egyoldalas kis papírka (A6-os), mint egy szórólap, és a helyszíni bírság van aláhúzva rajta. (bár mivel ennek nincs másodpéldánya, és helyszíni bírság, akkor lehet, h nem is történik semmi??? Vagy ne kezdjek reménykedni?)

2011. aug. 11. 14:51
 3/3 anonim ***** válasza:
A városligeti körút egy szakaszán mindkét irányból behajtani tilos van, csak egy fa takarja. Én is benéztem egyszer... Ha nem volt semmi a papiron, akkor Szombathelyről várd a levelet, egy 30 000res csekkel.
2011. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!