Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tiltja e valami, hogy fénykép...

Heinz Doofenshmirtz kérdése:

Tiltja e valami, hogy fénykép vagy videofelvételt készítsek parkolóőrről vagy közterület-felügyelőről miközben bírságol?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Sztem személyiségi jogok v valami ilyesmi biztos...
2011. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Hm, érdekes kérdés... Elvileg közterületen szabadon lehet fotózni és videózni, de nem tudom, hogy mi van akkor, ha az konkrétan egy emberre irányul. Főleg ha az az ember hatósági személy.
2011. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak nem hozhatod nyilvánosságra a videót.
2011. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jún. 24. 17:39
 5/10 anonim válasza:
79%
a bele egyezését kell kérned, külömben a személyiségi jogait sérted
2011. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Kérdéses, mert nekem volt olyan esetem, amikor jogtalanul büntetett meg, mikor kérdőre vontam, hogy miért tette ezt és azonnal hívja a főnökét és töröltesse ki a rendszerből a büntetést, mert a kocsin állandó parkolási engedély van a kerületre, azt válaszolta, hogy ezt ő nem tudja és nem érdekli, szarik rá. Ekkor fogtam elő a fényképezőt és lefényképeztem + a mikulás csomagot is , persze erre ő megszólalni sem tudott, és elmondtam neki, hogy amennyiben bármilyen eset lesz belőle a fényképe és a csomag fényképe megjelenik az interneten a médiában és megkapja a főnöke is. Ezek után felmentem a lakásba, majd egy óra múlva látom ugyanezt az ellenőrt keringeni a kocsi körül, fogtam a gépemet és az erkélyről csináltam róla még pár képet, majd ismét lementem hozzá és kérdőre vontam mit csinál itt és most hívom a rendőrséget és fel lesz jelentve, valamint fényképes bizonyítékok alapján büntető eljárást kezdeményezek a cég ellen. Érdekes módon abban a pillanatban telefonálgatni kezdett ami láthatóan kínos volt neki, majd 10 perc elteltével jött oda, hogy elintézte a főnöknél és elnézést kér. Ügyesen vissza is akarta kérni a csomagot, amire válaszom: egy nagy lófaszt, jó lesz bizonyítéknak ha mégsem úgy tett ahogy mondta.


Nem is jött semmilyen büntetés.


Ebből látszik, hogy van értelme a fényképet készíteni a parkolóőrről, mert ki tudja mikor lesz rá szükség.


Egyébként azért is necces hogy fotóznak, mert rengeteg turistának látszó egyén fényképez. Valaki ment már oda hozzá és közölte vele, hogy nem járul hozzá a képhez???


Bocs ha hosszú lettem, csak leírtam a velem történt eseményt.

2011. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 werda papa válasza:

"Hm, érdekes kérdés... Elvileg közterületen szabadon lehet fotózni és videózni, de nem tudom, hogy mi van akkor, ha az konkrétan egy emberre irányul. Főleg ha az az ember hatósági személy."



ez így nem teljesen igaz... mivel közterületen csak abban az esetben forgathat,fényképezhet le bárki is az engedélyed nélkül, ha engedélye van a közterület használatára,forgatás céljából( pl híradós stábok...stb)

minden más esetben...még ha a kicsi kínai csoport tagjai videóznak és te azt észleled...köteles a te kérésedre törölni a felvétel azon részét amin te is szerepelsz...vagy cenzúrázni az arcodat.... különben az első válaszoló feltevése lép érvénybe és eljárást indítatthatsz ellene a személyiségi jogaid megsértése érdekében.....

2011. jún. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. jún. 29. 17:25
 9/10 anonim válasza:
én az utolsóval értek egyet, de van benne egy kisebb fogalmazási hiba: nem a jogok megsértése érdekében, hanem inkább ellenük. nem?
2011. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 werda papa válasza:
igaz...elnézést :D
2011. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!